Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rudenį darželius lankys 5 tūkst. daugiau vaikų

Vaikai
Susisiekimo ministerijos nuotr. / Vaikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Palengvinus darželių steigimo ir veiklos sąlygas bei įvedus ikimokyklinuko krepšelį, Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, Lietuvoje atsirado 5 tūkst. papildomų vietų darželiuose.

„Yra įvykę bepercedentiniai dalykai, kad per nepilnus vienus metus, supaprastinus ikimokyklinių įstaigų steigimo ir veiklos sąlygas, o antra vertus, įvedus ikimokyklinio ugdymo krepšelį, beveik 5,5 tūkst. vaikų papildomai gali ir pradeda lankyti darželius“, – antradienį džiaugėsi G.Steponavičius.

Anot jo, naujos grupės steigiasi ir mažesniuose miesteliuose ir didmiesčiuose. „Net ir daugiabučiuose kuriamos papildomos valstybinių darželių grupės“, – sakė ministras.

Tuo tarpu, prezidentės nuomone, problema dėl vietų trūkumo darželiuose toli gražu neišspręsta. „Prezidentė pabrėžia, kad ir ministerija, ir savivaldybės turėtų ypatingą dėmesį skirti ikimokyklinių įstaigų tinklo plėtrai, nes vis nemažėja tų skundų, kad tėveliai negali, nesulaukia vietos darželiuose. Turi būti skirtas dėmesys, kad tų vietų daugėtų“, – sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Žiniasklaidoje skelbta, kad darželiuose vietos neranda 15 tūkst. vaikų, tačiau ministras kategoriškai neigia tokius skaičius. Anot jo, šis skaičius atspindi tik tai, kad dalis tėvų teikia prašymus į kelis darželius iškart.

Švietimo ir mokslo ministras ragina didžiųjų miestų savivaldybes sutvarkyti ir išskaidrinti priėmimo į darželius sistemą darant ją centralizuotą.

Be to, G.Steponavičius Vilniaus savivaldybę ragina naujuose kvartaluose, kuriuose neišspręsta darželių problema, iš pradžių galvoti ne apie darželių statybą, o apie galimybę juos steigti pustuščiuose biurų pastatuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min