Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 26d. 17:53 , Atnaujinta: 2021 liepos 26d. 20:54

Rūdninkų poligone blokuotas patekimas į teritoriją, kur apgyvendins migrantus: žmonių daugėja

Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti migrantus, blokuojamas patekimas į teritoriją
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti migrantus, blokuojamas patekimas į teritoriją
Šalčininkų rajone, Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti nelegaliai į Lietuvą patekusius migrantus, keliasdešimt žmonių pirmadienį pavakare susirinko į protestą teritorijos prieigose. Kaip pasakoja vietoje dirbantis 15min fotografas, jie nesiskirsto ir apie 21 val., aiškindami, kad neleis apgyvendinti migrantų.

15min fotografas Žygimantas Gedvila prieš 21 valandą pasakojo, kad pareigūnai nustūmė nuo kelią užtvėrusius žmones.

Į poligono teritoriją įvažiavo sunkvežimis, kuriam buvo blokuojamas kelias.

„Atvažiavo riaušių policija su šalmais, išstumdė, įvežė tą furgoną. Dabar stop juosta aptvėrė kelią, kad ant jo niekas nestovėtų“, – sakė jis.

Pastatytos kelios palapinės

Ž.Gedvila greta Rūdninkų poligono atvyko po 19 val. Jis pasakojo, kad ant kelio stovi sunkvežimis į poligono teritoriją gabenantis palapines ir kitus migrantams apgyvendinti reikalingus dalykus.

Jam kelią užtvėrė keliasdešimt žmonių. Ž.Gedvilos skaičiavimais, jų šiuo metu gali būti apie 50-70. Kaip pastebėjo fotografas, nuo jo atvykimo besibūriuojančių prie poligono kiek padaugėjo.

Taip pat jis matė keliasdešimt automobilių. Kai kurie jų apklijuoti Didžiojo šeimos gynimo maršo lipdukais. Į vietą yra atvykę ir keletas policijos ekipažų.

„Prieš pareigūnus pasitraukė žmonės, viskas tvarkoje. Bet sustabdė sunkvežimį ir čia dabar pareigūnų kokios gal penkios mašinos. Pareigūnai keli vaikšto. (...) Žmonės stoviniuoja, būriuojasi, šneka, bet niekas nevyksta. Žmonės sakė, niekas nesitrauks, nes esą nesąmones čia daro. Neramumų nevyksta“, – iš Rūdninkų pasakojo Ž.Gedvila.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti migrantus, blokuojamas patekimas į teritoriją
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūdninkų poligone ruošiantis apgyvendinti migrantus, blokuojamas patekimas į teritoriją

Poligono teritorijoje, pasak 15min fotografo, matyti, kad ruošiamasi migrantų apgyvendinimui. Esą jau yra pora pastatytų palapinių, kitas, panašu, rengiamasi statyti.

„Dar vienas pilietis čia pasakojo, kad bijo, jog iš to poligono per Merkį pabėgs žmonės. Sako: „Jeigu Izraelyje perbrenda upę, tai čia irgi perbris ir bijom, kad ateis čia pas mus“, – teigė Ž.Gedvila.

Aiškina, kad jausis nesaugiai

Kaip pavakarę rašė naujienų agentūra BNS, žmonės sustatė automobilius iš abiejų siauro keliuko pusių, apsunkindami technikos, į poligoną vežančios migrantų stovyklai įrengti reikalingas priemones, judėjimą, o patys susėdo ant privažiavimo.

Keli policijos pareigūnų ekipažai atvyko stebėti šios akcijos, bendrauja su susirinkusiaisiais.

Protestuotojai BNS sakė šalia migrantų besijausiantys nesaugiai ir nesuprantantys, kodėl Lietuva turi priimti atvykėlius.

„Mūsų valstybė kažkodėl jiems (migrantams) kažkodėl nori duoti prieglobstį, nors jie yra pažeidę mūsų Konstituciją, nors jie yra neteisėtai atėję į Lietuvą“, – BNS sakė 28-ių protestuotojas Darius.

„Čia kaip ir yra baudžiamoji atsakomybė, o kodėl mūsų ponai taip išskėstomis rankomis juos priima, aš nežinau“, – pridūrė jis.

Anksčiau akcijos dalyviai blokavo tiltą per Merkio upę, BNS teigė Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius, palyginęs, protestą su įvykiais Šalčininkų rajone įsikūrusiose Dieveniškėse.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė anksčiau pirmadienį sakė, kad Rūdninkų poligone, palapinių miestelyje bus apgyvendinti 1,5 tūkst. migrantų, neteisėtai į Lietuvą atvykusių iš Baltarusijos.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija. Per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. neteisėtų migrantų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min