Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugpjūtį ir rugsėjo pradžioje septyni seimūnai išvyks iš Lietuvos

Rūta Rutkelytė
„Scanpix“ nuotr. / Rūta Rutkelytė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo nario, Krikščionių partijos frakcijos nario Lino Karaliaus kelionių pamokos pamažu grimzta užmarštin, tačiau paslysti nenorintys parlamentarai net nevykstant Seimo posėdžiams iš anksto praneša apie savo kelionių planus parlamento vadovybei, rašo „Lietuvos žinios“.

Kad rugpjūtį ir rugsėjo pradžioje išvyks iš Lietuvos, Seimo valdybą jau informavo septyni tautos išrinktieji. Seimo statutas to daryti nereikalauja. Seimo valdyba palaimino kolegų išvykas.

„Teoriškai įmanoma, kad rugsėjo pradžioje bus sušaukta neeilinė Seimo sesija. Tuomet nespėsiantieji grįžti tarsi turėtų indulgenciją“, – sakė Seimo vicepirmininkas Algis Kašėta.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Kęstutis Masiulis pranešė dvi rugpjūčio savaites lankysiantis dukrą Londone, bet dar gali šių planų atsisakyti. Paklaustas, kodėl apie juos ne sesijos metu informavo Seimo valdybą, konservatorius tikino elgęsis pagal Statutą. Jo įsitikinimu, valdyba visada turi žinoti, kur yra parlamentarai.

„Visi, kurie išvažiuoja neparašę prašymo, nusižengia Statutui ir yra panašūs į L.Karalių“, – pareiškė K.Masiulis. Esą jei kas nors nepasimokė iš svetimų klaidų, turės atitinkamų nemalonumų.

Šiuo metu Palangoje atostogaujantis TS–LKD frakcijos narys Saulius Stoma rugpjūčio pabaigoje su šeima skris į Barseloną.Visi, kurie išvažiuoja neparašę prašymo, nusižengia Statutui ir yra panašūs į L.Karalių.

„Mano žentas ispanas kviečia susitikti su jo giminaičiais“, – pasakojo jis.
Apie kelionę Seimo valdybai politikas teigė pranešęs, nes stengiasi laikytis taisyklių.
Keturi įvairioms Seimo frakcijoms priklausantys parlamentarai rugpjūčio pabaigoje ruošiasi į Izmirą, Turkiją žiūrėti pasaulio vyrų krepšinio čempionato.

„Manome, kad Seimo valdyba privalo žinoti, kur tuo metu būsime“, – sakė „darbietis“ Vydas Gedvilas. Drauge su V.Gedvilu į Izmirą planuoja skristi socialdemokratas Mindaugas Bastys, konservatorius Vitas Maruzas ir „darbietis“ Saulius Bucevičius.

Socialdemokrate Birutė Vėsaitė kelionę į Suomiją ketina išnaudoti ne poilsiui, o darbui. Politikė dalyvaus Baltijos jūros šalių parlamentinėje konferencijoje.

Seimo valdyba, pastaruoju metu itin griežtai skaičiuojanti kiekvieną litą, neseniai palaimino vieną egzotišką komandiruotę.

Trys Tarpparlamentinių ryšių su Indija grupės nariai – „darbietė“ Dangutė Mikutienė, konservatorė Rūta Rutkelytė ir Liberalų sąjūdžio atstovas A.Kašėta šešias lapkričio mėnesio dienas Delyje susitikinės su Indijos politikais.

Komandiruotės išlaidas, pasak dienraščio, siekiančias per 20 tūkst. litų, Seimo kanceliarijai pavesta apmokėti iš rezervo lėšų. Finansų departamento duomenimis, metinis rezervo dydis – 60 rūkst. litų. Per pusmetį panaudota 9 tūkst. litų šios sumos.

Iš viso Seimo narių komandiruotėms šiemet skirta 1,05 mln. litų, per pusmetį panaudota 535 tūkst. litų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min