Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 25d. 14:04 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 25d. 14:51

COVID-19 židinys Raseinių rajone: meras mano, jog reikia karantino, reikės privalomai dėvėti kaukes

Prekybos centro lankytojai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Koronavirusas

COVID-19 židinys Raseinių rajone epidemiologams kelia daugiausiai nerimo. Čia virusas išplito staigiai ir plačiai. Jį pasigavęs savivaldybės meras Andrius Bautronis sako manantis, jog rajone reikėtų įvesti lokalų karantiną, tačiau Ekstremalių situacijų komisija bent jau kol kas nusprendė kitaip. Tiesa, rajone viešumoje atsiras prievolė dėvėti kaukes, bus aktyviau kontroliuojami asmenys, turintys laikytis izoliacijos. Ekstremalių situacijų komisija COVID-19 susirgimų statistiką žada stebėti ir galimybės įvesti karantiną, jeigu situacija nesitaisys, neatmeta.

Nuotolinė spaudos konferencija iš Raseinių:

VIDEO: Spaudos konferencija

Penktadienį Raseinių rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija rinkosi į posėdį ir nusprendė kol kas nesiūlyti Vyriausybei rajone įvesti lokalaus karantino, bet tokia galimybė esą neatmesta.

„Mes savaitgalį suaktyviname tiriamųjų ratą, skaičių, toliau stebime esamą situaciją. Jeigu ta situacija nemažėja, o išlieka tokia pati arba didėja, tuomet inicijuosime kreipimąsi į Vyriausybę prašydami Vyriausybės įvesti lokalų karantiną“, – komentavo A.Bautronis.

Jeigu ta situacija nemažėja, o išlieka tokia pati arba didėja, tuomet inicijuosime kreipimąsi į Vyriausybę.

Kitas Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, anot jo, vyks pirmadienį.

„Bet jeigu bus poreikis, turėdami dar kitus duomenis, galbūt kviesim dar ir rytoj Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį“, – pridūrė rajono meras.

Šiai komisijai jis teigė nepriklausantis ir pats asmeniškai teigė turintis kitą nuomonę: karantiną, anot jo, reikėtų įvesti nieko nelaukiant.

„Savivaldybė negali imperatyviai įpareigoti ne savivaldybei priklausančių subjektų vykdyti tam tikrus reikalavimus, kaip buvo, pavyzdžiui, vykdoma karantino metu, Vyriausybės arba operacijų vadovo nutarimu“, – dėstė A.Bautronis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viešumoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viešumoje

Anot jo, griežtas karantinas rajone būtų į naudą: „Kad ir labai griežti reikalavimai karantino atveju, bet jie dar labiau stabdytų plitimą Raseinių rajone.“

Dabar, anot A.Bautronio, dėl COVID-19 praktikuojant nuotolį darbą sunkumų kyla, tačiau verslas esą smarkiai bent kol kas nenukentėjo.

„Tikrai kol kas nesulaukėme nė iš vienos įmonės žinių, kad dėl COVID-19 jos stabdytų veiklą arba negalėtų savo verslo vykdyti“, – komentavo jis.

Prievolė dėvėti kaukes, riboti išvykas, dirbti iš namų

Nors ir nepasiūlė įvesti lokalaus karantino, Raseinių rajono Ekstremalių situacijų komisija nutarė atsižvelgti į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) siūlymus – nuo šeštadienio įsigalios nauji reikalavimai gyventojams.

NVSC nurodė:

  • operatyviai spręsti klausimą dėl intensyvesnio gyventojų testavimo, užtikrinant, kad profilaktiškai būtų testuojami pareigūnai, sveikatos priežiūros specialistai, visi ugdymo įstaigų darbuotojai, taip pat didelių įmonių, veikiančių Raseinių rajono teritorijoje, darbuotojai bei visi darbuotojai, dirbantys paslaugų teikimo srityje, tai yra, prekybos centruose ir pan.;

  • atskirai vertinti galimybes intensyviau kontroliuoti, kaip grožio paslaugų, kitų paslaugų, teikėjai, dirbantys aptarnavimo srityje, laikosi nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė;

  • atkreipti dėmesį, kaip koronaviruso prevencija užtikrinama viešajame transporte;

  • visose įstaigose darbą organizuoti nuotoliniu būdu. Kur tai įmanoma – ir privačiose;

  • operatyviai spręsti klausimą dėl žmonių pavežėjimo į mobilųjį punktą bei patalpų, skirtų izoliavimui, steigimą;

  • vertinti galimybes įvesti privalomą nosį ir burną dengiančių priemonių dėvėjimą tiek viešose, tiek privačiose erdvėse;

  • priimti sprendimus dėl asmeninių švenčių organizavimo viešose vietose draudimo, ne viešose – rekomenduoti šventes atidėti;

  • riboti išvykas ir keliones į kitas administracines teritorijas šalyje;

  • uždrausti pacientų ir slaugomų asmenų lankymą. Taip pat – peržiūrėti paslaugų teikimą gydymo įstaigose ir kitas.

Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla teigė, jog į šiuos siūlymus atsižvelgta – rajono gyventojams bus privaloma visose viešose vietose dėvėti veido kaukes, rekomenduojama mažiausiai dviem savaitėms atšaukti visas keliones į kitus rajonus, vengti bet kokių susibūrimų.

Intensyviau, anot jo, bus vykdomi COVID-19 tyrimai, ieškoma savanorių, kurie užtikrintų izoliacijoje esančiųjų kontrolę.

„Pastebime, kad žmonės neišsilaiko ir pradeda migruoti net ir tie, kuriems paskirta saviizoliacija“, – teigė A.Bautronis.

Savivaldybė, pasak jo, gyvenamąsias patalpas gali suteikti 12 izoliuotų asmenų.

Be kita ko, meras teigė, jog nuo šeštadienio rajono gyventojams planuojama teikti pavežėjimo iki mobilaus COVID-19 tyrimų punkto paslaugą.

„Visa tai bus organizuojama telefonu 1808“, – sakė A.Bautronis.

Apie tai daugiau – čia.

Liepą – 1 COVID-19 atvejis, rugsėjį – virš 200

Paskutiniais duomenimis, Raseinių rajone sergančiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 208. Apie tai penktadienį savivaldybė paskelbė feisbuke.

„NVSC duomenimis, Raseinių rajone registruoti 149 COVID-19 atvejai, tačiau gauti papildomi duomenys, jog mobiliame punkte nustatytas 51 atvejis ir 8 atvejai Blinstrubiškių socialinės globos namuose: 3 darbuotojams ir 5 gyventojams“, – rašoma įraše socialiniame tinkle.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Laboratorijos akimirka
Arno Strumilos / 15min nuotr./Laboratorijos akimirka

Tarp užsikrėtusiųjų – rajono administracijos direktorius E.Jonyla bei rajono meras. Savivaldybės administracijoje sergančių specialistų skaičius išaugo iki 30.

Raseinių rajono savivaldybės gydytojos Akvilės Juškienės žiniomis, 7 COVOD-19 užsikrėtę rajono gyventojai gydomi stacionare, vienas serga sunkiai.

Per praėjusią parą 7 nauji COVID-19 atvejai patvirtinti choro „Šatrija“ nariams (iš viso registruoti jau 9 susiję susirgimai), taip pat patvirtinti 6 atvejai, siejami su protrūkiu Raseinių savivaldybėje (iš viso susijęs 21 susijęs atvejis), 4 – su Viduklėje veikiančiu darželiu (iš viso 8 atvejai), 2 – susiję su židiniu Raseinių ligoninėje (iš viso 19 susijusių atvejų).

Dar 2 atvejai, registruoti ketvirtadienį, susiję su židiniu Raseinių rajono Viduklės S.Stanevičiaus gimnazijoje (iš viso patvirtinti 3 susiję atvejai).

Dar vienas atvejis Raseinių rajone siejamas su židiniu Viduklės ambulatorijoje. Iš viso, vertinama, kad su židiniu susiję 4 atvejai, įskaitant patvirtintą ketvirtadienį.

COVID-19 užsikrėtę meras A.Bautronis ir administracijos direktorius E.Jonyla sekmadienį dalyvavo renginyje kartu su prezidentu Gitanu Nausėda, premjeru Sauliumi Skverneliu. Tad šalies vadovai, pirmoji ponia Diana Nausėdienė, keli Prezidentūros bei Vyriausybės darbuotojai planuoja išsitirti dėl COVID-19.

NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė teigė, jog Raseinių rajone prasidėjo antroji COVID-19 banga. Pasak jos, dar liepą Raseiniuose buvo fiksuotas tik vienas COVID-19 atvejis, rugpjūtį tokių išvis nebuvo, o rugsėjį per keletą savaičių virusas nustatytas jau daugiau kaip 100 asmenų.

Rajono gyventojus ji ragino elgtis atsakingai, vengti kontaktų bei judėjimo į kitus miestus, regionus, stengtis dirbti iš namų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min