Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjis: daugiau autobusų ir troleibusų bei galimybė juose naudotis internetu

Prie naujosios tvarkos, kai į troleibusus ar autobusus lipama tik per priekines duris, teks įprasti ir keleiviams, ir vairuotojams.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prie naujosios tvarkos, kai į troleibusus ar autobusus lipama tik per priekines duris, teks įprasti ir keleiviams, ir vairuotojams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 1-oji atneš pokyčių viešojo transporto srityje. Vilniaus savivaldybės atstovai beria pažadus: į gatves rudenį ne tik išvažiuos daugiau autobusų ir troleibusų, jie važiuos dažniau, bet ir bent viename troleibuse galima bus naudotis internetu, dalis autobusų bus varoma biodujomis, o nuo Naujųjų metų jau veiks elektroninio bilieto sistema, kuri finansuojama iš 2007-2012 metų Europos Sąjungos fondo. Tai padės gauti daugiau pajamų ir galbūt ateityje atpiginti viešojo transporto bilietus.

Ypač Vilniaus savivaldybės ir bendrovių „Vilniaus autobusai“ ir „Vilniaus troleibusai“ vadovai džiaugiasi liepos 15-ąja įsigaliojusia naująja įlaipinimo tvarka, kai keleiviai į viešąjį transportą lipa tik per priekines duris, o išlipa per visas kitas. Anot bendrovės „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus Ginto Bliuvo, tai jau davė teigiamų rezultatų: birželį vienkartinių bilietų vairuotojai pardavė per 233 tūkst., o liepą – 254,5 tūkst.

El.bilietas bus nuo Naujųjų metų

Dar didesnio efekto tikimasi, kai bus įdiegta elektroninio bilieto sistema. Anot Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus, tikimasi, kad šįkart procesai nebestrigs ir tai bus padaryta iki naujųjų metų. „El.bilieto sistemos diegimas Vilniaus mieste yra pavyzdys, kaip tokių projektų nereikia daryti. Vien posėdžių protokolų turiu kelioms knygoms. Savivaldybė prisiėmė atsakomybę dėl techninių sistemos parametrų, nors tai turėjo padaryti specialistai, todėl įsigyjant įrangą vienos jos dalies vis dar neturime. Tačiau problemos sprendžiasi, tikimės per kelis mėnesius įsigyti programinę įrangą ir iki naujųjų metų jau turėti veikiančią sistemą“, – sakė R.Adomavičius.

Anot R.Adomavičiaus, el.bilieto sistemai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje išleista apie 20 mln. Lt iš 2007-2012 metų Europos Sąjungos fondo.

Vilniui teko apie 12 mln. Lt, tačiau dalis įrangos iki šiol neįsigyta.

R.Adomavičiaus teigimu, įdiegus el.bilieto sistemą didės autobusų ir troleibusų pajamos iš bilietų, nes jų bus parduodama kur kas daugiau, o tai leis pagalvoti apie bilietų piginimą. „Mokėti turi visi, ne tik tie, kurie tai ir iki šiol darė sąžiningai. Norime pradėti naudoti biodujas, įsigyti jomis varomų autobusų. Visa tai leis piginti bilietus. Taip pat tikimės sumontuoti viešajame transporte vaizdo stebėjimo kameras, tada autobusais ir troleibusais ne tik važinės mažiau zuikių, bet ir bus saugiau. Gal tada jais naudotis norės daugiau žmonių, kurie taip pat atneš pajamų“, – apie ateities planus kalbėjo vicemeras.

Stotelių pavadinimai bus taisyklingi

Nuo rugsėjo į Vilniaus gatves išvažiuos 259 autobusai ir 226 troleibusai. 14 troleibuso ir 30 autobuso trasa bus pratęsta iki Saulėtekio. Taip pat viešajame transporte jau girdėsime taisyklingus stotelių pavadinimus, bus skelbiama, kad atvažiavome ne į stotelę „Antakalnis“, o į Antakalnio stotelę. O 19 maršruto troleibuse, kuris važiuoja iš Pašilaičių į Saulėtekį, bus galima naudotis internetu.

Kaip ir kasmet rugsėjo pradžioje ketinama surengti keleivių kontrolės reidus, kurių metu ketinama daugiausia dėmesio skirti studentams ir moksleiviams. „Nenorime, kad kontrolieriai taptų budeliais, todėl pirmosiomis rugsėjo dienomis svarbiausia bus turėti bilietą, studentų ir moksleivių pažymėjimai dar gali būti ir negaliojantys. Taip pat norime ugdyti nepakantumą tokiems dalykams, kaip baudų mokėjimas „į kišenę“, skatiname keleivius apie tai pranešti. Nesąžiningi darbuotojai yra atleidžiami, tokių atvejų jau turime“, – sakė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorius G.Bliuvas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min