Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjo 1-osios renginio reklama Kaune sukėlė aistras

Vinilinė plokštelė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Dj
Šaltinis: 15min
0
A A

„Nekenčiu mokyklos“. Taip pavadintas Kauno kokteilių bare „Black Pearl“ vykęs mokslo metų pradžios renginys šokiravo moksleivių morale susirūpinusius kauniečius.

„Pritari renginio pavadinimui – „Nekenčiu mokyklos!“? Jei taip, tai po oficialių rugsėjo pirmosios iškilmių renkamės kartu atskleisti, ką mes galvojam apie šitą šventę. Visą naktį išpažinsime nemirtingą tiesą, kad laisvalaikis turėtų būti neribojamas! NE mokslams, NE pareigoms, NE nurodinėjimams! Ketvirtadienio naktį nesivaržom!“ – skelbta socialiniame tinkle įdėtame renginio anonse. Jame pranešama ir apie specialią nuolaidą alkoholiniams gėrimams.

Skatina girtuoklystę

„15min“ skaitytoja Deimantė M. įsitikinusi, kad taip tarsi sakoma: „Vaikai, ateikite, gerkite, nesimokykite ir bus smagu.“

„Barmenai nepilnamečiams parduoda kokteilius. Juk svarbu pelnas. Manau, tai šiurkštus moralės, etikos, vaiko teisių apsaugos pažeidimas. Nes būtent šitame naktiniame klube jau tokia tvarka, kad atrankos pagal išvaizdą („face control“) visai nėra. Apsauga laisvai įleidžia visus norinčius, netikrina asmens dokumentų“, – piktinasi Deimantė M.

Jos nuomone, renginio pavadinimas ir šūkis taip pat kenkia moksleivių moralei, skatina negatyvų požiūrį į mokslą, pareigas ir taisykles.

„Tokie vieši renginiai žaloja šiuo metu ypač jautrius paauglius ir skatina priešiškumą ir iškreiptą pasaulėžiūrą mokslo institucijoms“, – redakcijai atsiųstame laiške nerimauja „15min“ skaitytoja.

Pavadinimas – ironiškas

Kauniečių skundai ir priekaištai nustebino „Black Pearl“ klubo programų vadovą Mindaugą Mačiulaitį. Pasiūlęs į renginio pavadinimą žvelgti su humoru, jis nemano, kad moksleivių moralė po klube vykusios rugsėjo 1-osios šventės kaip nors nukentėjo.

„Šis pavadinimas – retoriškas, ironiškas. Juk visada po linksmų atostogų atsipalaidavusiems žmonėms sunku keltis 6 val. ryto ir sugrįžti į darbą, į mokyklą, į universitetą, kad ir kaip ten malonu ir smagu būtų. Ne visi laukia rugsėjo 1-osios, kai tenka vasaros malonumus palikti praeityje ir kibti į mokslus. Todėl ir pakvietėme paskutinį kartą, iki kitų atostogų, pasilinksminti. Gyvenime yra daug rimtų dalykų, tačiau į laisvalaikį reikia žvelgti su šypsena“, – aiškino M.Mačiulaitis.

Įleidžiami tik pilnamečiai

Jis taip pat patikino, kad į naktinį klubą įleidžiami tik pilnamečiai, todėl moksleivių renginyje nebuvo.

„Griežtai taikome amžiaus cenzą. Jei mūsų klube linksmintųsi nepilnamečiai – mums grėstų dideli nemalonumai“, – aiškino M.Mačiulaitis.

Jis džiaugėsi, kad į „Nekenčiu mokyklos!“ renginį susirinko gausus būrys jaunuolių, kurį, po puikių Lietuvos rinktinės rungtynių su Lenkijos komanda, dar papildė nemažai krepšinio aistruolių. Linksmybės tęsėsi iki paryčių.

Pavadinimas pašiurpino

Mokslo metų pradžios šventės „Nekenčiu mokyklos!“ organizatorių argumentai neįtikino Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Birutės Daugėlienės.

„Kai išgirdau pavadinimą, man tiesiog šiurpas per kūną nuėjo. Jis per daug tiesmukas. Ironišką, sąmojingą pavadinimą galima sugalvoti išradingesnį, švelnesnį. Žodis „nekenčiu“ yra tiesioginė nuoroda į negatyvius, nemalonius dalykus, skatinančius nepagarbą“, – stebėjosi B.Daugėlienė.

Ji teigė suvokianti, kad jaunimui patinka tokie šūkiai, jie pritraukia daugiau lankytojų į pasilinksminimo vietas, tačiau jų reikėtų vengti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min