Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 14:46

Rūkaliams — didelės baudos (papildyta 16.55 val.)

Nuorūką nevietoje numetusios ir nubaustos studentės iš savivaldybės palydėtos su apsauga ir prisidengusios veidus, nors valdininkai pažeidėjus žada viešinti
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nuorūką ne vietoje numetusios ir nubaustos studentės iš savivaldybės palydėtos su apsauga ir prisidengusios veidus, nors valdininkai pažeidėjus žada viešinti.

Sostinės savivaldybės administracinė komisija už ne vietoje numestą nuorūką dviem vilnietėms skyrė 300 ir 350 litų baudas. Griežtas bausmes šiukšlintojams ketinama taikyti ir toliau.

Netvarkingus rūkalius užfiksavo savivaldybės Kontrolės poskyrio tarnautojai. Europos aikštėje buvo pastebėta, kaip Vilniaus kolegijos ir universiteto studentės medikės parūkiusios numetė ant grindinio nuorūkas, taip pat pastebėtas jaunuolis, Kalvarijų ir Žalgirio gatvių sankryžoje numetęs nuorūką.

„Pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai ir savivaldybės administracinė komisija nustato baudas, nesvarbu, ar žmogus atvyko į posėdį“, — aiškino Kontrolės poskyrio vedėjas Marius Švaikauskas.Manau, baudos tikrai nėra per didelės, kitose šalyse jos daug didesnės, — sakė meras Vilius Navickas.

Nuorūkas numetusios studentės, gavusios 300 ir 350 litų baudas, iš savivaldybės buvo išvestos lydimos miesto apsaugos, veidus užsidengusios skaromis ir su žurnalistais nebendravo.

„Nuobaudos skiriamos atsižvelgiant į žmogaus pajamas ir tai, ar gailisi padaręs pažeidimą. Per dešimt dienų sprendimą galima apskųsti teismui, o bauda privalo būti sumokėta per 40 parų“, — sakė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas.

Baus ir toliau

Miesto šiukšlintojus ir netvarkingus rūkalius griežčiau kontroliuoti pradėta praėjusią savaitę. Šį darbą ketinama tęsti, o miesto meras tikina, kad šiukšlintojai toleruojami nebus.

„Mieste turime elgtis kaip šeimininkai, o ne svečiai. Manau, baudos tikrai nėra per didelės, kitose šalyse jos daug didesnės“, — sakė meras Vilius Navickas.

Anot miesto vadovo, sostinės gatvėse daugėja šiukšlinių, klijuojami socialinės reklamos plakatai.

„Reikia atlikti ir auklėjamąjį darbą, ne vien griežtai bausti pažeidėjus“, – tikino V.Navickas.

Viešins informaciją

Nuo birželio 3 d. Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapio www.vilnius.lt skiltyje „Jie nepuošia mūsų miesto" bus viešinama informacija apie pažeidėjus ir jiems skirtas baudas.  

Be to, kitą savaitę savivaldybė ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su policija, pagal kurią bus sudaryti mišrūs ekipažai iš pareigūnų ir savivaldybės tarnautojų.

„Taip veikla bus efektyvesnė, nes policininkas gali sulaikyti pažeidėją, tačiau neišrašo protokolų, ką gali padaryti mūsų tarnautojai“, – paaiškino G.Tamošiūnas.

Papildyta 16.55 val. Vilniaus miesto savivaldybės Administracinė komisija baigė svarstyti administracines bylas dėl nuorūkų mėtymo aikštėse ir gatvėse. Keturiems neatsakingiems rūkaliams skirtos 300, dviems – 350 Lt baudos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min