Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 16:42

Rukloje sutikti misiją Afganistane baigę Lietuvos kariai (nuotraukos)

Rukloje apdovanoti PAG-9 kariai
Alfredo Pliadžio / KAM nuotr. / Rukloje apdovanoti PAG-9 kariai

Penktadienį krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius Rukloje (Jonavos r.) dalyvavo misiją Afganistane baigusios Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios Lietuvos karių pamainos (PAG-9) sutikimo ir apdovanojimo ceremonijoje.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, PAG-9 sudarė apie pusantro šimto karių, kurių didžioji dalis buvo iš Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono. Kariai Afganistano Goro provincijoje tarnavo pusmetį nuo gegužės iki lapkričio.

Ceremonijos metu kartu su PAG-9 kariais už dalyvavimą tarptautinėje operacijoje taip pat apdovanoti rugpjūtį iš misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariuomenės Nacionalinio paramos elemento pirmosios pamainos kariai. Pirmąją NPE pamainą sudarė 18 karių, kurie Afganistane tarnavo nuo šių metų vasario iki rugpjūčio.

Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG) – NATO tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilių ir karių misija. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą.

Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG, be Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai.

NPE buvo įsteigtas 2009 metų vasarį vykdant Lietuvos kariuomenės transformaciją ir siekiant užtikrinti efektyvesnį tarptautinėse operacijose tarnaujančių Lietuvos karinių vienetų ir pavienių karių logistinį aprūpinimą bei šio aprūpinimo kontrolę. Misijos vietoje NPE yra atsakingas už įsigijimų vykdymą, materialinių vertybių sandėliavimą, tiekimą, apskaitą ir nurašymą, taip pat Lietuvos kariuomenės finansinių išteklių tvarkymą, karių ir civilių priėmimo ir tolesnio judėjimo organizavimą ir kitas funkcijas.

Šiuo metu pagrindinė NPE grupė yra dislokuota tarptautiniame Kabulo oro uoste, kiti NPE kariai – Kandaharo oro uoste, taip pat PAG stovykloje Čagčarane.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min