Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rumšiškėse bus prikelti istoriniai karo įvykiai (nuotraukos)

Karo istorijos entuziastų renginys Rumšiškėse
Karo istorijos klubų nuotr. / Karo istorijos entuziastų renginys Rumšiškėse
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šaltą sausio šeštadienį Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks karo istorijos entuziastų renginys – „Prancūzų atsitraukimo iš Maskvos“ inscenizacija.

Karo istorijos klubai Lietuvos liaudies buities muziejuje jau ketvirtą kartą primins lemtingus 1812 metų žiemos įvykius, kada Prancūzijos Imperatoriaus mesta prancūzų kariuomenė traukėsi per Lietuvą. Su besivejančia Rusijos kariuomene tuomet kovojo ir naujai suformuoti lietuvių daliniai. Karo istorijos mėgėjai atkurs prancūzų traukimąsi, klampodami per snieguotus muziejaus miškus, pievas ir kaimus, „kaudamiesi“ su priešu, „šturmuodami“ miestą – muziejaus miestelį. Renginyje dalyvaus apie 40 uniformuotų ir ginkluotų „karių“.

Žygis per miškus ir kaimus klubų nariams bus žmogiškųjų jėgų išbandymas. Ši renginio dalis neskirta žiūrovams, kadangi veiksmų išsibarstymas didžiulėje teritorijoje neleistų kokybiškai stebėti žygio.

Tačiau žiūrovų laukiama „mūšyje“, kuris muziejaus miestelyje užvirs 15 val. Mūšio metu išvargę ir išbadėję „Didžiosios Armijos kariai“ ginasi beveik neorganizuotai, dauguma kovoja tik už save. Po keliolikos šūvių „prancūzai“ išblaškyti, dalis bėga, kiti „nužudomi“ ar paimami į nelaisvę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min