Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje ruoniai šalčio nepabūgo

Sveikuolių šventės akimirkos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sveikuolių šventė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus sveikuoliai sekmadienį pliuškenosi Salotės ežero eketėje. Linksmai nusiteikusių ruonių neišgąsdino nei storas Salotės ežero ledo sluoksnis, nei beveik dešimt laipsnių šalčio lauke.

Aštuntąjį kartą sekmadienį sveikatingumo puoselėtojai Pilaitėje rinkosi į tradicinę šventę „Vilniaus ruoniai“. Lauke šviečiant saulei, tačiau kandant septynių laipsnių šalčiui, sveikuoliai atsikasę sniegą nuo Salotės ežero ir iškirtę eketę suskubo apšilti prieš šuolį į ledinį vandenį. Prie sukurto laužo sveikuoliai padarė mankštą, surengė bėgimo lenktynes ir tiesiu taikymu šoko į eketę, skanduodami „Mano sieloj šiandien šventė!“.

Pirmasis eketėje išsimaudė iš Šiaulių kilęs, tačiau jau kurį laiką Vilniuje gyvenantis Sigitas Rimkevičius. „Visą gyvenimą maudausi iki gruodžio mėnesio, kol vanduo dar būna neužšalęs, o sezoną pradedu balandžio mėnesį“, – pasakojo S.Rimkevičius. Anot jo, šaltas vanduo suteikia žvalumo.

Jam pritarė ir šešias dešimtis metų eketę kiekvieną žiemą išbandanti Liuba Radionova. Tuo metu jau šešerius metus kiekvieną savaitgalį eketės nepamirštantis sakė Vytas Siaurys, kad maudymasis esant šalčiui – atgaiva sielai: „Išlipus šiek tiek atsijaunini, gauni gerą impulsą. Iš tikrųjų tai labai atšviežina – tai dvasinė procedūra“. Anot jo, maudymuisi nereikia jokio fizinio pasiruošimo:. „Čia nereikia grūdintis, čia reikia galvoje nusiteikti, kad nersi į šaltą vandenį. Tai tas pats kas pasiruošti eiti per ugnį, per žarijas“, – lygino V.Siaurys.

Nepabūgo eketės ir vaikai. „Mes jau vyrai, ne vaikai“, – nusirengdamas sakė Giedrius kartu su dviem bendraamžiais ir tėčiu pasiruošęs išsimaudyti vidury žiemos. Berniukai visų pirma nubėgo pasišildyti į pirtį, o juos prižiūrėjęs vilnietis Jonas iš karto šoko į eketę. „Aš jau apie metus praktikuoju maudymąsi šaltame vandenyje. Sūnus su draugais jau taip pat yra bandę maudytis šaltyje, tačiau eketę išbandys pirmą kartą“, – pasakojo Jonas.

Apie keli šimtai ant Salotės ežero susirinkusių smalsuolių patys nedrįso pasinerti į eketę, tik iš tolo stebėjo sveikuolius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min