Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 13d. 16:07

Ruošiamasi nubausti apterliotų Klaipėdos pastatų savininkus

Klaipėdoje aprašinėtas pastatas Herkaus Manto gatvėje.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Aprašinėtas pastatas Herkaus Manto gatvėje.

Klaipėdos miesto vadovai, pastaruoju metu atkakliai kovojantys su statinius darkančiais grafitininkais, netrukus ims bausti ir pastatų šeimininkus.

Nuo 2012 m. vasario 4 d. įsigaliojo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos patvirtintos Statinių tinkamos priežiūros taisyklės. Vienas jų punktas įpareigoja statinių valdytojus ir naudotojus tvarkyti, valyti, remontuoti, dažyti ir prižiūrėti statinių fasadus, nuvalyti ar uždažyti grafičius bei užtikrinti estetiškai tvarkingą fasadų išvaizdą.

„Pranešame, kad visiems Klaipėdos miesto pastatų valdytojams ir naudotojams suteikiamas terminas iki 2013 m. gegužės 1 d. sutvarkyti valdomų, naudojamų, administruojamų pastatų ir statinių fasadus, kaip to reikalauja taisyklės, ir tuo pačiu nuvalyti ar uždažyti grafičius bei užtikrinti estetiškai tvarkingą fasadų išvaizdą“, - praneša Klaipėdos miesto savivaldybė.

Minėtas terminas nustatomas ir Savivaldybės įstaigoms, įmonėms, bendrovėms, taip pat daugiabučių namų savininkų bendrijų administratoriams. 

Pasibaigus šiam terminui, pastatų, statinių valdytojams ir naudotojams bus taikoma administracinė atsakomybė. 
Po ilgo ir kruopštaus tyrimo 2012 m. lapkritį policijos pareigūnai sulaikė su įkalčiais grafitininkų grupuotę. Įtariamųjų veiksmai kvalifikuojami kaip viešosios tvarkos pažeidimai, kuriais buvo daroma didelė turtinė žala. Už tai gresia baudžiamoji ir civilinė atsakomybė. 

„Raginame pastatų, statinių savininkus bei naudotojus, įmonių, įstaigų, organizacijų vadovus pranešti policijai apie grafičiais sugadintus fasadus ir esant pagrindui pateikti civilinius ieškinius dėl žalos atlyginimo“, - rašoma Klaipėdos miesto savivaldybės pranešime spaudai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min