2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ruošiantis galimai avarijai Astravo atominėje elektrinėje rugsėjį rengiamos pratybos

Ruošiantis galimai avarijai Astravo atominėje elektrinėje (AE), rugsėjo 21 dieną vyks daugiafunkcinės pratybos, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Astravo atominė elektrinė
Astravo atominė elektrinė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Tai yra nuolatinis mūsų darbas ir tai bus ne pirmas pratybų procesas, kuris yra organizuojamas Vidaus reikalų ministerijos, susijęs su pasirengimu galimai Astravo AE avarijai“, – žurnalistams trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį sakė ministrė.

„Skirtingi elementai yra tikrinami, ir taip pat 21 dieną yra numatytos tokios pratybos, kurių metu mes tikrinsime, kaip veikia mūsų planai, nes yra be galo svarbu turėti ne tik planus, bet ir žiūrėti kaip praktiškai veikia mūsų institucijos. Tai bus, kaip sakau, ne stalo pratybos, bet bus realios pratybos, kurių metu yra tikrinami realūs institucijų veiksmai“, – kalbėjo A.Bilotaitė.

Liepos mėnesį Baltarusija pradėjo netoli Lietuvos esančios Astravo atominės elektrinės antrojo bloko energetinį paleidimą bei padidino jo galią.

Antrojo reaktoriaus įjungimo procesas pradėtas praėjusių metų pabaigoje, balandį jo galia buvo padidinta nuo mažiausios kontroliuojamos (1 proc.) iki 40 proc. nominaliosios. Gegužę oficialiai paskelbta, kad galia didinama iki 50 procentų. Energijos bloko komercinį naudojimą Minskas planuota pradėti šių metų spalį.

Liepos 13 dieną Baltarusijos atominės elektrinės puslapyje paskelbta, kad antrojo energijos bloko galia padidinta iki 100 procentų.

Anksčiau skelbta, kad branduolinė jėgainė turės du vienodos galios rusiško VVER projekto reaktorius – po beveik 1,2 gigavato. Jos statybas dėl šiurkščių pažeidimų kritikuoja Lietuva ir tarptautiniai ekspertai.

Dėl antro bloko paleidimo Lietuva Baltarusijai įteikė notą bei paragino šią valstybę neeksploatuoti antrojo bloko, kol nėra išspręstos identifikuotos saugos problemos, įgyvendintos reikiamos saugos gerinimo priemonės ir nėra griežtai laikomasi tarptautinių branduolinės saugos bei aplinkosaugos standartų ir reikalavimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min