Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ruošiantis tikram potvyniui – karių pratybos „Ledas“ (nuotraukos, video)

Pratybose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai Gaižiūnų poligone Rukloje, Jonavos rajone, surengė lauko taktines pratybas „Ledas“. Jų tikslas buvo pasirengti ledų ir ledų sangrūdų vandens telkiniuose sprogdinimui. Ką greičiausiai teks daryti netrukus, prasidėjus atlydžiui.

Pasak Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadovybės viešųjų ryšių karininko kapitono Alberto Kuzmicko, iš viso pratybose dalyvavo apie 60 karių.

Jie įvertino ledų sangrūdas, žvalgė ledus ir ledų sangrūdas vandens telkiniuose, taip pat, panaudodami kovines sprogstamąsias, medžiagas ardė ledų sangrūdas.

„Per pratybas mūsų specialistai atnaujino įgūdžius, kaip elgtis iškilus įvairioms ekstremalioms situacijoms. Konkrečiai – potvyniui“, – sakė bataliono atstovas, priminęs, kad šiemet, siekiant tinkamai pasiruošti ekstremalioms situacijoms bei likviduoti jų padarinius, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione buvo sudarytos specialios sprogdintojų grupės.

Lietuvos įstatymai numato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariuomenė į pagalbą tokias situacijas valdančioms ir už tai atsakingoms civilinėms institucijoms yra pasitelkiama šioms institucijos paprašius. Koordinavimas ir derinimas dėl kariuomenės pagalbos vyksta per Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą.

Ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą šiam departamentui, gali būti pasitelkiama į pagalbą žvalgant potvynių zoną, taip pat degant miškui ar durpynui. Kariai taip pat kviečiami, kai reikia padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones.

VIDEO: Karių pratybos „Ledas", Rukloje

Komentarai
Temos Batalionas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min