Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 24d. 08:04

Rūpesčiai dėl pirmoko krepšelio

Būsimas pirmokas Lukas su mama dar tik renkasi mokyklai reikalingas prekes.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Būsimas pirmokas Lukas su mama dar tik renkasi mokyklai reikalingas prekes.

Išleisti vaiką į pirmą klasę kainuoja dešimt kartų brangiau, nei viliodami pirkėjus teigia prekybininkai. Parduotuvėse LŽ kalbinti tėvai sakė taupyti pradėję dar vasaros pradžioje, kiti dalijosi patirtimi, kaip aplenkdami parduotuves aprūpins vaiką naudotais, bet patvariais daiktais.

Prieš Rugsėjo 1-ąją prekystaliai su mokyklinėmis prekėmis pirkėjus pasitinka prie pat įėjimo į prekybos centrus. Čia renkantis vien rašymo ir piešimo reikmenis šimtinės gali neužtekti. Tačiau jeigu pirmokui pirksite ir kuprinę, uniformą, sportinę aprangą ar rašomąjį stalą, ši suma gali ūgtelėti ir iki 1000 litų.

Taupė visą vasarą

Kai kurie prekybos tinklai jau paskelbė pirmoko krepšelius. „Maximos" skaičiavimais, pradedantį mokyklą vaiką galima aprūpinti už 60 litų, o „Officeday" pirmoko prekėms skiria 130 litų biudžetą. Tačiau, LŽ skaičiavimais, net ir labai atsargiai rinkdami kiekvieną prekę tėvai su tokiais pinigais tikrai neišsivers. Už 60 litų įsigyti nepatvarūs reikmenys sulūš dar nė pirmai pamokai neprasidėjus. Tiek kainuoja vien kuprinė – ir tai neprašmatni.

Pirmokėlio Dominyko mama Diana Švilpienė šią savaitę prekybos centre už kuprinę su animacinio filmo „Ratai" herojais sumokėjo 70 litų. Moteris LŽ teigė suskaičiavusi, kad išleisti sūnų į pirmą klasę jai prireikė apie 600 litų: spintelei mokykloje – 200, pratyboms – 100, uniformai – 150, dar mažiausiai tiek pat rašto ir piešimo reikmenims.

D.Švilpienės teigimu, rinkdama pirmoko krepšelį ji iš anksto apvažinėjo ne vieną ir net ne penkias parduotuves dairydamasi, kur prekės siūlomos pigiau. „Į mokyklą leidžiu jau antrą vaiką, tad apytikriai žinau, kurie, pavyzdžiui, flomasteriai yra kokybiškesni ir ilgiau naudojami. Žiūriu ne pagal prekybos centrus, o pagal gamintojus. Pirkdama stengiuosi derinti kainą ir kokybę", – pasakojo Dominyko mama. Moteris pridūrė, kad šios išlaidos būsimam pirmokui stipriai paveikė šeimos biudžetą. „Pinigus pirmoko krepšeliui atidedame jau nuo vasaros pradžios", – sakė D.Švilpienė.

Dvi išeitys: brangiai ir pigiai

Tačiau pirmoko krepšelis gali kainuoti du ar net tris kartus daugiau, nei jam pinigų skyrė Dominyko mama. Už spalvingą ir patvarią kuprinę dukrai Aidai vilnietė Jūratė Balukonienė sumokėjusi pusšimtį litų LŽ sakė, kad jau išleido apie 1500 litų. „Stalą pirkome už 640 litų. Nepigiai kainavo, bet jis dvigubas – su perspektyva, kad juo naudosis ir jaunėlis", – sakė mama.

Ji pripažino, kad rinkdama daiktus Aidai nesistengė išleisti mažiau. „Žinoma, buvo galima apsieiti ir taupiau. Pirkome vidutiniškai kainuojančias prekes: nei labai brangias, ne labai pigias. Nupirkau ir uniformą už 170 litų, kad galėtų pasipuošti mūsų pirmokėlė", – sakė J.Balukonienė.

Beje, būsimoji mokinukė Aida – kairiarankė, jos tėvai ieškojo specialių, todėl brangesnių kanceliarinių prekių. J.Balukonienės skaičiavimu, rašikliai ir žirklės kairiarankiams bei kiti reikmenys atsiėjo apie 200 litų.

Tuo metu trijų vaikų tėvas, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Šarūnas Bagdonas atkreipė dėmesį, kad sunkmečiu išmintingiausia išleisti pirmokėlį su „paveldėtais" mokykliniais daiktais. Jo paties dukrelė Ugnė, šįmet pradėsianti eiti į mokyklą, iš kiemo draugės gavo kuprinę. „Sunkmetis verčia ieškoti daiktų iš antrų rankų. Reikia pasukti galvą, mąstyti kūrybiškai ir ieškoti kitų išeičių. Taupant nebūtina pirkti parduotuvėse pigias nepatvarias prekes", – patarė Š.Bagdonas.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min