Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
02 21

Rusams vartai į pasaulį Kenos geležinkelio stotyje užsiveria, tačiau ar pakankamai?

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad nuo kovo 1-osios ir išlipti iš tranzitinių traukinių, ir įlipti į juos Kenos ir Kybartų geležinkelio kontrolės punktuose bus draudžiama. Per Kenos geležinkelio stotį į pasaulį keliaujantiems rusams nuo šiol greičiausiai reikės paieškoti kito maršruto, tačiau Vyriausybės nutarime minimos išimtys, kurias parengs pasieniečiai. Iki šiol nėra aišku, kokios jos bus.

15min pernai rugsėjį rašė apie tai, kad leidimus gyventi Europos Sąjungos šalyse ar dvigubas pilietybes turintys rusai naudojasi galimybe išlipti Kenos geležinkelio stotyje ir toliau laisvai keliauti po pasaulį.

Tačiau Lietuvos Vyriausybė trečiadienį uždraudė keleivių įlipimą ir išlipimą tiek Kenos, tiek Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktuose nuo kovo 1 dienos.

Tai turėtų reikšti, kad nuo šiol rusams, kurie naudojosi galimybe keliauti į pasaulį per Keną, keliavimas turėtų būti apsunkintas, tačiau Vyriausybės nutarime minimi „išimtiniai atvejai“, dėl kurių sprendimą priims Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Kokios tos išimtys?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius