Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 30d. 06:53

Rūšiavimas pagal Tauragę – viskas į vieną krūvą

„Dunokų“ darbininkai žmonių surūšiuotas atliekas verčia į vieną mašiną
„Tauragės kurjerio“ nuotr. / „Dunokų“ darbininkai žmonių surūšiuotas atliekas verčia į vieną mašiną

Atliekų rūšiavimas pagal Tauragę – į vieną konteinerį meti plastiką, į kitą – popierių, atvažiuoja surinkėjų mašina ir abiejų turinį suverčia į vieną krūvą. Greičiausiai tokia tvarka egzistavo jau seniai, tačiau filmuotas vaizdelis, kaip savivaldybės įmonės „Dunokai“ darbininkai žmonių surūšiuotas atliekas suverčia į vieną sunkvežimį, viešojoje erdvėje pasklido tik dabar. Neapsikentusi pro savo namų langus pamatyto vaizdo, tauragiškė Lina jį išplatino socialiniuose tinkluose.

„Ir mes patys rūšiuojam, ir vaikus mokom. Namuose dedam ir plastiką, ir popierių atskirai. Juk keli šiukšlių maišai užima vietą, o pasirodo, kad veltui viskas, visos atliekos suverčiamos į bendrą krūvą“, – socialiniame tinkle rašė tauragiškė Lina.

Linos nufilmuotam vaizdui pasklidus feisbuke, pasipylė pasipiktinimo banga. Laura rašo prieš savaitę mačiusi, kaip atliekų surinkėjai atidarė pilnutėlį tekstilės konteinerį ir jo turinį sukišo į buitinių atliekų konteinerį. Aurika piktinosi, kodėl žmonės turi tiek daug mokėti, jei atliekų surinkimo sistemoje tokia netvarka. Aivaras mano, kad į vieną krūvą suverstas atliekas veža perrūšiuoti, esą taip daroma, kad darbininkai turėtų darbo ir negautų atlyginimo už dyką.

Aivaras iš dalies teisus.

„Tai darbas dėl darbo“, – „Tauragės kurjeriui“ konstatavo už plastiko ir popieriaus atliekų surinkimą atsakingos savivaldybės bendrovės „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus.

A.Mosėjaus teigimu, į bendrą krūvą popieriaus ir plastmasės atliekos verčiamos, nes žmonės blogai rūšiuoja – į konteinerius primeta įvairių šiukšlių, todėl jas vis tiek reikia perrūšiuoti. Pernai „Dunokų“ vadovas net buvo pareiškęs, kad popieriaus ir plastiko surinkimas bendrovei daug naudos neneša, todėl šios paslaugos net ketinta atsisakyti. Šįkart jis patikino, kad nuostolio, teikdama šią paslaugą, bendrovė neturi, tačiau ir pelno didelio iš to nėra. A.Mosėjus sakė matęs feisbuke išplatintą filmuotą medžiagą.

Tuo pokalbis ir baigėsi, tačiau po kelių minučių „Dunokų“ vadovas perskambino į „Tauragės kurjerį“ ir kalbėjo jau kiek kitaip. Jis patikino esąs išvykęs į komandiruotę, tačiau susisiekęs su atsakingais darbuotojais ir išsiaiškinęs situaciją. A.Mosėjus vis dėlto pripažino – bendrovės darbininkai elgiasi netinkamai – žmonių surūšiuotos atliekos negali būti verčiamos į vieną krūvą.

„Bus pareikalauta pasiaiškinti. Taip pasielgę darbuotojai bus nubausti. Popierius ir plastikas privalo būti surenkami atskirai“, – konstatavo A.Mosėjus.

„Tauragės kurjeris“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

07:59
07:15

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min