Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprendimą dėl pagalbos Rusijai priims rytoj, gali būti išsiųsti 24 ugniagesiai (papildyta 16.48 val.)

Smogas Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Smogas Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai galėtų siųsti į Rusiją iki 24 pareigūnų. Taip pat bus siunčiama dalis Rusijos paprašytos įrangos. Konkrečios detalės bus žinomos tik ketvirtadienį, kai galutinį sprendimą priims Vyriausybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Vygandas Kurkulis trečiadienį sakė, kad į Rusiją galėtų vykti iki 24 ugniagesių komanda su įranga. Pasak jo, paprastai tokios grupės vykdo užduotį iki 2 savaičių. Pritarus Vyriausybei, ugniagesiai galėtų išvykti jau ketvirtadienį.

Tiesa, ugniagesiai gelbėtojai negalėtų skirti Rusijai jos prašytos aviacinės gesinimo įrangos. „Lietuva pati neturi tokios įrangos, per didelius gaisrus prašome kariuomenės pagalbos, skolinamės jos straigtasparnius“, – sakė V.Kurkulis, atvykęs į pasitarimą Užsienio reikalų ministerijoje (URM), kuriame įvairių tarnybų vadovai tarėsi, kaip Lietuva galėtų padėti karščio ir gaisrų kamuojamai Rusijai.

(Papildyta 16.48 val.) Padės įvairios žimybos 

Pasak užsienio reikalų viceministro Evaldas Ignatavičiaus, konkretūs sprendimai dėl pagalbos bus priimami ketvirtadienį per Vyriausybės posėdį. „Rusijos kreipimesi minimi konkretūs dalykai, įvairi priešgaisrinė įranga, tie dalykai, kurie galėtų padėti žmonėms gelbėtis nuo kaitros. Mes išanalizavome, kokie yra mūsų siūlymai ir galimybės, rytoj pateiksime juos Vyriausybei“, – trečiadienį sakė viceministras. 

Ugniagesiai gelbėtojai negalėtų skirti Rusijai jos prašytos aviacinės gesinimo įrangos, mat Lietuva pati tokios neturi.Vyriausybei teikiamas siūlymas dėl minėto gaisrininkų ekipažo vykimo, taip pat – tam tikros įrangos perdavimo Rusijai. E.Ignatavičius tvirtino, kad kol kas nenuspręsta, kiek pinigų reikės skirti  teikiant pagalbą. 

„Pasieniečiai siūlo paslaugas derinant sienos kirtimo procedūras, muitinės pareigūnai – Vilniuje atlikti procedūras, kurios įgalintų būtinos įrangos pervežimą per sieną. Sveikatos apsaugos ministerija taip pat pasirengusi, jeigu bus poreikis, skirti pagalbą iš savo rezervų. Krašto apsaugos ministerija pasirengusi prisidėti dėl pagalbos transportavimo. Bet mes rytoj apsispręsime, kokios tos pagalbos labiausiai reikia, kokios mūsų galimybės. Vyksta ir Vidaus reikalų ministerijos pasirengimas siųsti tam tikrus specializuotus padalinius. Bet kol kas išreikštas Rusijos pageidavimas padėti kovoje su gaisrais, į tai ir koncentruojamės,  – kalbėjo E.Ignatavičius ir pridūrė: – Žiūrėsime, kokios bus mūsų galimybių ribos.“

Užsienio reikalų ministerijos atstovas pridūrė, kad Lietuvos atstovybė Maskvoje jau padeda Rusijos piliečiams, norintiems ištrūkti pailsėti Lietuvoje, – mūsų pareigūnai įpareigoti išduoti Lietuvos vizas pagreitinta tvarka. E.Ignatavičiaus teigimu, kasdien Maskvoje išduodama apie 400 vizų kelionei į Lietuvą, tiesa, sudėtinga pasakyti, ar visi jų prašytojai nori atvykti į mūsų šalį bėgdami nuo karščio. Vizos esą pratęsiamos ir norintiems dar ilgiau Lietuvos kurortuose likti jau čia poilsiaujantiems rusų turistams.

Neįžvelgiama delsimo

Viceministras nesutiko, kad Lietuva delsia padėti Rusijai. Esą oficialus prašymas gautas tik pirmadienį vakarop, antradienį informuotos atsakingos Lietuvos žinybos, trečiadienį įvyko jų pasitarimas, ketvirtadienį turėtų būti priimtas galutinis Vyriausybės sprendimas. „Nemanau, kad tai yra per vėlai, ta situacija Rusijoje tęsiasi. Tie, kas atvyko anksčiau, gal išvyks, tada dirbs Lietuvos ugniagesiai“,  – kalbėjo E.Ignatavičius.

Pareigūnas taip pat vylėsi, kad dabartinė situacija pagreitins susitarimo dėl bendrabiavimo ypatingų situacijų atveju tarp abiejų šalių Vyriausybių pasirašymą. Jis jau praktiškai paruoštas, tačiau įstrigo dėl biurokratinių kliūčių. Todėl viena kitai norinčios padėti Lietuvos ir Rusijos žinybos susiduria su papildomais keblumais, pavyzdžiui, Rusija buvo išreiškusi norą padėti gesinti gaisrus Kuršių nerijoje, bet tam trukdė reguliavimo tvarkos nebuvimas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min