Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje pagerbtas 16-osios lietuviškosios šaulių divizijos karių atminimas

Pratybose
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ambasados Rusijoje delegacija, vadovaujama ambasadoriaus Antano Vinkaus, gegužės 6 dieną Rusijos Orlovo srityje esančiame Aleksejevkos kaime pagerbė 1943 metais mūšiuose žuvusių kelių tūkstančių 16-osios lietuviškosios šaulių divizijos karių atminimą.

Ambasados delegacija padėjo gėlių prie 16-osios lietuviškosios šaulių divizijos memorialo ir paminklinio akmens, žyminčio mirtinas kovas taip vadinamame „Mirties slėnyje“., teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos ambasada jau daugelį metų aplanko 16-osios lietuviškosios šaulių divizijos karių, kurių dauguma buvo iš Lietuvos, žūties vietą Aleksejevkos kaime, vietos gyventojai nuoširdžiai prižiūri karių kapus, domisi Lietuva.

Lietuvos ambasadorius Rusijoje tą pačią dieną susitiko su Orlovo srities gubernatoriumi Aleksandru Kozlovu, Orlovo srities vyriausybės pirmininko pavaduotoju Vladimiru Poliakovu ir Orlovo apskrities deputatų tarybos pirmininku Ivanu Mosiakinu.

Delegacija taip pat aplankė karių kapines Oriolo mieste, susitiko su Aleksejevkos kaimo bendruomene: mokytojais, mokiniais, Antrojo pasaulinio karo veteranais.

Aleksejevkos mokyklos muziejui buvo pristatyta Lietuvoje lietuvių ir rusų kalbomis išleista prisiminimų knyga „Šešioliktoji divizija“ ir nuotraukų albumas „Lietuva atsimena“.

Gegužės 7 dieną A.Vinkus ir ambasados kolektyvas pagerbs Antrojo pasaulinio karo ir sovietinių represijų aukų atminimą Maskvos Donskojaus vienuolyno kapinėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min