Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 29d. 15:33

Rusijos ambasadoriui įteikta nota dėl oro erdvės pažeidimo, NATO nakintuvai nepakilo

Lėktuvas
A.Ufarto/BFL nuotr. / Lėktuvas

Užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius kovo 29 dieną Rusijos ambasadoriui Lietuvoje Vladimirui Čchikvadzei įteikė protesto notą dėl Lietuvos oro erdvės pažeidimo.

Kovo 27 dieną 19:17–19:19 val. buvo užfiksuotas Lietuvos oro erdvės pažeidimas – Rusijos karinis orlaivis Su-27 ties Vištyčiu įskrido 12 km į Lietuvos teritoriją, apsisuko ir grįžo atgal į Rusijos Kaliningrado sritį. 

Rusijos URM adresuotoje notoje atkreiptas dėmesys į šį faktą ir reiškiamas griežtas protestas.

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis BNS informavo, kad dėl šio incidento Šiauliuose dislokuoti NATO oro policijos misiją atliekantys Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai nebuvo pakelti.

Ambasadoriaus paprašyta užtikrinti, kad tokie incidentai ateityje nesikartotų.

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis BNS informavo, kad dėl šio incidento Šiauliuose dislokuoti NATO oro policijos misiją atliekantys Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai nebuvo pakelti.

Anot URM, antradienio vakarą Rusijos orlaivis į  Lietuvos teritoriją buvo įskridęs 12 kilometrų.

Kinijoje viešinčią krašto apsaugos ministrę Rasą Juknevičienę pavaduojantis A.Ažubalis teigė, kad NATO oro policijos misiją atliekantys vokiečių naikintuvai į orą nepakilo, nes Rusijos karo lėktuvas virš Lietuvos teritorijos buvo pernelyg trumpai.

„Kadangi jis buvo labai trumpą laiką Lietuvos oro erdvėje, mažiau nei dvi minutes, tai, supraskite, kad per tokį laiką neįmanoma reaguoti“, – aiškino URM vadovas.

Pasak jo, Rusijos pusė kol kas jokių paaiškinimų dėl šio pažeidimo nepateikė.

„Jokių paaiškinimų nebuvo, buvo įteikta nota ir paprašyta pateikti atsakymus. Pažadėta notą perduoti Užsienio reikalų ministerijai. Va tiek – be komentarų“, – sakė A.Ažubalis.

2005-ųjų rugsėjo 15 dieną Šakių rajone, pasienyje su Rusijos Karaliaučiaus sritimi, sudužo toks pat rusų naikintuvas Su-27. Pilotas Valerijus Trojanovas saugiai katapultavosi ir nusileido parašiutu kaimyniniame Jurbarko rajone. Aukų buvo išvengta, nes lėktuvas nukrito laukuose, atokiau nuo gyvenviečių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min