Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos koncernas „Gazprom“ pakartotinai kviečiamas derėtis dėl dujų kainos Lietuvai

„Gazprom“ kreipėsi į Stokholmo arbitražą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dujos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienis Energetikos ministerija bendrovei „Gazprom“ išsiuntė pakartotinį kvietimą susitikti Briuselyje ir tartis dėl teisingos dujų kainos Lietuvos vartotojams taikymo, teigiama ministerijos pranešime spaudai.

Bendrovės „Lietuvos dujos“ privatizavimo sutartyje „Gazprom“ įsipareigojo tiekti  gamtines dujas į Lietuvą teisingomis kainomis. Tačiau yra pagrįstų įtarimų, kad šios nuostatos „Gazprom“ nesilaikė ir taip pažeidė „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutartį.

Kad šis pažeidimas būtų ištaisytas, Energetikos ministerija pasiūlė „Gazprom“ dėl teisingos dujų kainos nustatymo sėstis prie derybų stalo Briuselyje. Atsakymo dėl derybų kol kas nesulaukta. Todėl šiandien koncernui „Gazprom“ išsiųstas pakartotinis kvietimas. 

Ministerija taip pat pasiūlė „Gazprom“ paviešinti „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutartį. Dėl sutarties atskleidimo „Gazprom“ neprieštaravo.   

Todėl ketvirtadienį Energetikos ministerija savo interneto tinklalapyje enmin.lt nuorodų skiltyje paskelbė 2004 m. AB „Lietuvos dujos“ privatizavimo sutartį tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir OAO „Gazprom“.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min