Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos diena Vingio parke rengiama ir už Vilniaus savivaldybės pinigus

Sekmadienį Vilniaus Vingio parke vyko Rusijos dienos
Mato Dauginio/15min.lt nuotr. / 2013 metais Vilniaus Vingio parke vykusi Rusijos diena
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Vilniaus Vingio parke vyks jau tradicine tapusi Rusijos diena, kuri vadinama kultūros diena, bet tai greičiau Rusijos valstybės diena. Nors Ukrainos įvykių fone tokia šventė Lietuvai atrodo visiškai nepriimtina, Vilniaus savivaldybė net nesvarsto galimybės ją atšaukti. Be to, prasiskolinusi savivaldybė rado galimybių net prisidėti prie šventės finansavimo – techninei įrangai skirti 26 tūkst. Lt.

Šį sekmadienį jau 12 kartą Vilniuje vyks Rusijos dienos renginiai Vingio parke. Nors pasigirdo siūlymų, kad dėl įvykių Ukrainoje jos reikėtų atsisakyti, Vilniaus savivaldybė tokių siūlymų net nesvarstė. Kaip 15min.lt sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut, kitu atveju tai būtų diskriminacija.

„Renginys yra tradicinis, vyksta jau 12 kartą. Jis skirtas Lietuvos piliečiams rusams ir visiems tiems, kas gerbia kultūrą ir tradicijas. Išduodant leidimus renginiams nėra diskredituojami asmenys, prašantys leidimų renginiams, nei pagal tautybę, lytį, rasę ir kt. Tą draudžia įstatymai. Tačiau renginio dalyviai privalo laikytis įstatymų, t. y. draudžiama kurstyti nesantaiką, skatinti pažeisti viešąją tvarką“, – teigė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos į administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas deleguota D.Narbut.

Išduodant leidimus renginiams nėra diskredituojami asmenys, prašantys leidimų renginiams, nei pagal tautybę, lytį, rasę ir kt. Tą draudžia įstatymai. Tačiau renginio dalyviai privalo laikytis įstatymų, t. y. draudžiama kurstyti nesantaiką, skatinti pažeisti viešąją tvarką, – teigė D.Narbut.

Kaip nurodo sostinės savivaldybė, renginio organizatoriai yra Slavų gailestingumo fondas, viešoji įstaiga „Studija M“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyrius. Planuojama, kad renginyje dalyvaus net iki 8 tūkst. žmonių.

Miestas šventei skyrė 26 tūkst. Lt – scenai įrengti, įgarsinimui, apšvietimui ir panašiems dalykams. Savivaldybės koridoriuose kalbama, kad pinigų skyrimą itin palaikė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius.

Šventę kuruoja Vilniaus miesto tarybos narė Olga Gorškova. Ji Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ sakė, kad šventė tikrai nekelia agresijos, tad nėra priežasčių ir ją atšaukti ar uždrausti.

„Pirmiausia, aš Lietuvos pilietė. Aš gyvenu Lietuvoje, sostinėje Vilniuje, kuri istoriškai yra daugianacionalinė ir daugiakultūrinė vieta. Man skaudu girdėti, kad kultūros renginys, kuris organizuojamas jau 12-tą kartą, neša agresiją. Kokia agresija gali būti nuo Puškino romansų, nuo liaudies šokių ir dainų? Svarbiausia, šventėje skamba ne tik rusiškos dainos, bet ir baltarusiškos, lietuviškos, totoriškos, žydiškos ir t.t.“, – kalbėjo O.Gorškova.

Visiškai kitos nuomonės apie šią šventę yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Mantas Adomėnas. Jo teigimu, Ukrainos įvykių kontekste leidimas švęsti Rusijos dienas „būtų smūgis Lietuvos, kaip laisvą ir suverenią Ukrainą remiančios valstybės, tarptautinei reputacijai“. M.Adomėnas net išplatino oficialų laišką Vilniaus merui Artūrui Zuokui ragindamas atšaukti savivaldybės išduotą leidimą. Tačiau bent jau oficialaus atsakymo nesulaukė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min