Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos menininkė apkaltino Lietuvos diplomatą Aleksandrą Šimelį užpuolimu, šis tikina, jog tai – provokacija

Aleksandras Šimelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Aleksandras Šimelis
Šaltinis: 15min
7
A A

Fotomenininkė iš Rusijos Ksenija Jurkova apkaltino Lietuvos kultūros atašė Rusijoje Aleksandrą Šimelį nederamu elgesiu ir užpuolimu. A.Šimelis internete platinamą informaciją apie jį pavadino provokacija, kurios nė neverta komentuoti.

Fotografė iš Sankt Peterburgo prieš kelias dienas savo „Facebook“ paskyroje aprašė nemalonią situaciją, į kurią ją ir jos draugę esą įpainiojo Lietuvos kultūros atašė Rusijoje.

Keli vyrai šį šou stebėjo visiškai apstulbę.

Moteris pasakojo dalyvavusi Rusijos miestelyje Ugličyje vykusiame fotografijos festivalyje. Paskutinę jo dieną, vėlų praėjusio šeštadienio vakarą, K.Jurkova su drauge sėdėjo viešbučio viešbučio vestibiulyje ir šnekučiavosi.

„Staiga prieš mus išdygo du vyrai, – socialiniame tinkle rašė fotografė. – Jie pradėjo mus aptarinėti, tai mus žemino ir turėjo seksualinio priekabiavimo prieskonį. Mes suglumome, nustojome kalbėti ir sužiurome į juos. Netikėtai vienas iš vyrų staigiai priartėjo prie mano draugės. Ji sureagavo nusukdama nuo jo galvą. Staigiai atsistojau, kad apginčiau draugę.“

Facebook.com nuotr. /Ksenija Jurkova
Facebook.com nuotr. /Ksenija Jurkova

Tuomet užpuoliko elgesys, anot moters, pasikeitė – jis ėmė rėkti jai prieš veidą purtydamas rankas.

„Tai truko 3-5 minutes. Keli vyrai šį šou stebėjo visiškai apstulbę. Netrukus sužinojau, kodėl jų reakcija buvo tokia – šis visiškai neadekvatus ir pavojingas užpuolikas yra Lietuvos kultūros atašė Rusijoje Aleksandras Šimelis“, – rašo ji.

K.Jurkova teigė neskambinusi į policiją, nes pareigūnai jai nebūtų padėję. Jos teigimu, gilioje provincijoje jie reaguoja tik į nužudymus.

Vienintelis dalykas, kurį galėjome padaryti – kreiptis į festivalio organizatorius ir prašyti šį nutikimą pagarsinti per uždarymo ceremoniją.

„Antra priežastis – jo diplomatinis imunitetas. Vienintelis dalykas, kurį galėjome padaryti – kreiptis į festivalio organizatorius ir prašyti šį nutikimą pagarsinti per uždarymo ceremoniją. Jei atvirai – buvau labai nustebusi, kai išgirdau neigiamą atsakymą ir atsisakymą apsaugoti savo renginio svečius“, – piktinosi ji.

Fotomenininkė pažadėjo apie įvykį pranešti Rusijos Užsienio reikalų ministerijai ir Lietuvos ambasadai Rusijoje, prašydama neleisti A.Šimeliui dirbti kultūros srityje ir apskritai Rusijoje.

Moteris paprašė draugų pasidalinti šia žinute.

A.Šimelis: tai – provokacija

15min susisiekė su kultūros atašė Rusijoje A.Šimeliu.

„Tai iš tikrųjų yra provokacija, aš jums galiu pasakyti. Jūs galite paskaityti komentarus, kuriuos rašo kiti žmonės ir padaryti išvadas“, – teigė jis.

Po šiuo fotomenininkės įrašu „Facebook“ penktadienį buvo matyti tik ją palaikantys komentarai – gali būti, kad kitus autorė tiesiog ištrynė.

A.Šimelis plačiau apie tai kalbėti nenorėjo: „Aš sakau – tai yra provokacija. Kaip galima provokaciją komentuoti?“

Ambasada aiškinasi aplinkybes

Ambasada apie įvykį informavo kultūros atašė delegavusią instituciją – Lietuvos kultūros ministeriją.

Lietuvos ambasados Rusijoje ministras patarėjas Giedrius Galkauskas 15min patvirtino, kad ambasada elektroniniu paštu gavo Rusijos pilietės K.Jurkovos laišką.

„Šiuo metu renkama papildoma informacija apie laiške nurodyto įvykio aplinkybes. Ambasada apie įvykį informavo kultūros atašė delegavusią instituciją – Lietuvos kultūros ministeriją“, – teigė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min