Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos minkštosios galios Lietuvoje

Kremliaus bokštai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kremliaus bokštai
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus, kad ji turi žinių apie Kremliaus įtaką Darbo partijos vadovams, gynybos ekspertas Aleksandras Matonis nurodo, kad po tokių pasisakymų turi sekti atitinkami veiksmai apkaltintiems asmenims. Antraip, A.Matonio nuomone, prezidentės kaltinimai pasirodysiantys nerimti.

„Po vakarykščio prezidentės pareiškimo tikrai logiška būtų tikėtis, kad atitinkamos valstybės tarnybos, Valstybės saugumo departamentas atimtų teisę dirbti su slaptais dokumentais, nes, žiūrėkit, tie kaltinamieji dirba Maskvai. Vadinasi, iš jų turi būti atimtas leidimas dirbti su slaptais dokumentais. Tuomet reikia pateikti Seimui medžiagą, kad jis suformuotų komisiją, pradėtų apkaltos klausimus. Jeigu to nebus padaryta, prezidentės teiginiai pasirodys nerimti arba neišbaigti“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ ketvirtadienį sakė A.Matonis.

Darbo partijos kandidatas į prezidentus, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, kurio, kaip ir Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės, prezidentė nepakvietė į pirmadienį vykusį susitikimą dėl agresijos Kryme, prezidentės kaltinimus vadino nusišnekėjimais ir teigė, kad ši juos turės pagrįsti.

„Mes gerbiame Prezidento instituciją ir manome, kad Prezidento institucija negali pateikti tokių nepagrįstų kaltinimų. Bent jau neturėtų to daryti“, – nurodė A.Matonis.

Buvusi krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė sakė, kad ją nustebinusi tik prezidentės drąsa, tačiau ji, pasak R.Juknevičienės, nieko naujo nepasakė.

Buvusi krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė sakė, kad ją nustebinusi tik prezidentės drąsa, tačiau ji, pasak R.Juknevičienės, nieko naujo nepasakė.

„Jau 14 metų Lietuvos žiniasklaida ir visuomenė apie tai kalba, dalis visuomenės nepriima to, ką pasakė prezidentė, balsuoja už Darbo partiją, o kita dalis aiškiai susiformavusi tą vaizdą. Tai kas sukūrė Uspaskichą? Sukūrė Kremlius. Juk ne jums davė galimybę pardavinėti brangiau dujas, nei perki prie sienos. Jūs pats būtumėte tapęs milijonieriumi labai greitai. Pasirinko būtent šitą žmogų“, – kalbėjo R.Juknevičienė.

Kas yra kas Lietuvoje

A.Paulauskas sakė, kad konservatoriai, vaizduodami Darbo partijos idėjinį vadą V.Uspaskichą kaip didžiausią Lietuvos priešą, skaldo Lietuvą.

„Galbūt taip Rusija ir realizuoja savo minkštąją galią, per konservatorius? Jie yra visiškai pasiryžę skaldyti mūsų visuomenę. Tada, kai visuomenė suskaldyta, labai sėkmingai tą minkštąją galią ir įgyvendina rusai. Pažiūrėkite, jeigu tik dirba su rusais, jau įvardintas Lietuvos priešu“, – laidoje kalbėjo A.Paulauskas.

Pasak R.Juknevičienės, kalbos apie menamą vienybę būtų žmonių klaidinimas. „Žmonės turi žinoti ir matyti, kas yra kas dabar, o ne tada, kada bus įvykiai tokie, kokie yra Ukrainoje.  Uspaskicho, Pakso, Tomaševskio požiūris apie įvykius Ukrainoje ir požiūris į Rusijos veiksmus man sukėlė didelį nerimą. Jie jau dabar veikia taip, kaip naudinga Putinui.“

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis trečiadienį sukritikavo naująją Ukrainos vyriausybę, kurią remia Vakarai, bet nepripažįsta Maskva.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis trečiadienį sukritikavo naująją Ukrainos vyriausybę, kurią remia Vakarai, bet nepripažįsta Maskva. Europos Parlamento nario, kandidato į Lietuvos prezidentus teigimu, naujoji Ukrainos valdžia netinkamai elgiasi tautinių mažumų atžvilgiu, o kai kurie Maidano lyderiai užima nacionalistinę poziciją.

R.Juknevičienė nurodė, kad V.Uspaskichas atskleidė savo kortas davęs interviu Rusijos portalui. „Jis užvakar davė interviu Kremliaus portalui, specialiai sukurtam Baltijos valstybėse propagandai vykdyti, kuriame aiškino, kokia diktatūra yra Lietuvoje, kalbėjo apie konservatorių ir prezidentės diktatūrą, pats būdamas valdžioje. Jis net neslėpė, sakydamas, kad Kryme reikia referendumo, o tai visiškai atitinka Kremliaus politiką. Referendumas Putino politikos kontekste visuose tuose mitinguose skamba antru žodžiu po žodžio Rasija.“

Ukrainos autonominio Krymo regiono parlamentas ketvirtadienį pritarė pasiūlymui, kad Krymas turi tapti Rusijos Federacijos dalimi, o vietos vyriausybė planuoja surengti dėl šio klausimo referendumą kovo 16 dieną.

Rusijai naudingi projektai

Pasak R.Juknevičienės, Rusijai naudingi projektai yra Visagino atominės elektrinės projekto šaldymas, JAV energetikos kompanijos „Chevron“ išvarymas, referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams.

A.Matonis nurodė, kad svarstant „Chevrono“ pasiūlymą, Lietuvoje buvo panaudota išmani minkštosios galios kampanija. „Pasitelkiant labai modernias neurolingvistinio programavimo priemones per įvairius tinklalapius, paveikią vizualinę medžiagą platino žmonės, baigę mokslus, kuriuos organizavo asmenys, susiję su Rusijos išorine žvalgyba“, – nurodė A.Matonis.

Visą laidos „Atviras pokalbis“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min