Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 12d. 01:41

Rusijos pasienis: eilės, vanduo iš upelio ir dvigubas lato kursas

Lietuvos vežėjai antradienio vakarą sulaukė pagalbos.
BFL nuotr. / Lietuvos vežėjai antradienio vakarą sulaukė pagalbos.

Trečiadienio naktį Terehovo pasienio punkte prie Latvijos ir Rusijos sienos užstrigę lietuviai vilkikų vairuotojai sulaukė pagalbos iš Lietuvos – juos pasiekė maisto produktai ir geriamasis vanduo.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ vairuotojams nugabeno 1000 kepalėlių duonos, 1000 konservų dėžučių, 1000 pakelių kavos, 1500 litrų mineralinio vandens.

BFL nuotr./Vilkikų eilės abipus Latvijos-Rusijos pasienio driekiasi po 15 km.
Vilkikų eilės abipus Latvijos ir Rusijos pasienio driekiasi po 15 km.

Tikėtasi, kad maisto atsargų vairuotojams užteks nors porai parų, tačiau pradėjus dalyti šiuos produktus taip nebeatrodė – kai kurie aštuonias paras eilėje prastovėję vyrai ironiškai žvelgė į asmeniui siūlomą vieną ar porą konservų dėžučių, kepalą duonos ir kiek daugiau nei litrą vandens. Kiti nuoširdžiai dėkojo nors už tokią paramą ir tikėjosi, kad maisto bus atgabenta ir kitomis dienomis.

Lato kursas – dvigubas

Prieš temstant atvykus į pasienį pasitiko chaotiška vilkikų eilė – pirmus kilometrus einanti viena paskui šakojosi į porą ar net tris eiles, o visai šalia muitinės eilės išvis neįmanoma atsekti – tiesiog vientisa automobilių grūstis.

BFL nuotr./Dalijami maisto produktai ir vanduo.
Dalijami maisto produktai ir vanduo.

Pro automobilius kartais pravažiuoja prekeivių, siūlančių cigarečių po 100 rublių (10 Lt) už pakelį. Kitos kainos taip pat sukeltos – papietauti šalia esančioje kavinėje galima už 50 Lt (sriuba, karštasis patiekalas bei puodelis kavos). Atsiskaityti galima tik grynaisiais, todėl pasienio zonoje lato kursas išaugęs dvigubai – už latą prašoma dešimties litų.

Dienos slenka nuobodžiai

Vairuotojų dienos eina lėtai ir nuobodžiai: jie žiūri filmus, pliekia kortomis, vakarais ir butelaitį išsitraukia. Moterų kompanija džiaugtis negali – „plaštakės“ čia esą nesilanko, nebent Rusijos pusėje, tačiau jei jų ir būtų, tam reikėtų pinigų, kurie jau baigiasi.

BFL nuotr./Vilkiko vairuotojas
Vilkiko vairuotojas

Ilgiausiai stovintys vairuotojai dienos dulkes nusiplauna šalia tekančiame upelyje – šį vandenį taip pat naudoja kavai ar arbatai virti. Tualetais stengiasi nesinaudoti – jie jau porą savaičių nevalyti ir dvokia iš tolo. „Tokio darbo nelinkėčiau net pikčiausiam priešui“, – atsidūsta Igoris iš Šiaulių.

Apsipirkti įleidžia tik po penkis

Už prastovas vairuotojai negauna nė cento, tačiau kiekvieną dieną išleidžia mažiausiai 60 Lt. Arčiausiai posto stovintys įsigudrino apsipirkti Rusijoje už trijų kilometrų esančioje parduotuvėje. Tačiau muitininkai sugriežtino taisykles ir į šią šalį įleidžia tik po penkis mūsų tautiečius – kita grupelė gali eiti tik tada, kai grįžta pirmieji.

BFL nuotr./Kelionė per sieną užtrunka iki penkių parų.
Kelionė per sieną užtrunka iki penkių parų.

Nors eilės priekyje esančių vilkikų vairuotojai už penkiasdešimties metrų mato Rusijos muitinę, ironiškai šypsosi: prireiks dar mažiausiai paros, kad ten atsidurtų. Ir dar poros, kad pagaliau įvažiuotų į didžiąją kaimynę. Apie grįžimą jiems galvoti nesinori – mums šnekantis, šalia pravažiavo iš Rusijos į Latviją grįžtantis tuščias vilkikas, muitininkų laikytas penkias paras.

Per dieną – 5 vilkikai

„Linavai“ priklauso daugiau nei 1000 krovinius gabenančių įmonių, iš kurių apie 700 užsiima krovinių vežimu į Rusiją.

Jau savaitę Lietuvos vežėjai Rusijos pasienyje tikrinami ypač griežtai, dėl to prie Rusijos muitinių Latvijoje driekiasi kilometrinės eilės – šiuo metu ten stovi per 350 Lietuvos vilkikų. Per antradienį į Rusiją pateko 5 lietuvių vilkikai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min