Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas: su Lietuva tikimės gerinti konstruktyvų ir pragmatišką dialogą

Dmitrijus Medvedevas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusija tikisi su Lietuva gerinti konstruktyvų, pragmatišką ir abipusiai naudingą dialogą, trečiadienį pareiškė prezidentas Dmitrijus Medvedevas, priėmęs Lietuvos ambasadoriaus Renato Norkaus skiriamuosius rašus.

„Mes tikimės konstruktyvaus, pragmatiško ir abipusiai naudingo dialogo su Lietuvos Respublika gerinimo sprendžiant pačius įvairiausius klausimus: ir prekybinius-ekonominius, ir humanitarinius, ir bendradarbiavimo dėl Kaliningrado. Esu įsitikinęs, kad būtent toks paprastas, pragmatiškas požiūris padėtų padidinti pasitikėjimo lygį tarp mūsų valstybių“, – sakė Rusijos prezidentas.

D.Medvedevo komentaras paskelbtas oficialioje Rusijos prezidento interneto svetainėje.

Esu įsitikinęs, kad būtent toks paprastas, pragmatiškas požiūris padėtų padidinti pasitikėjimo lygį tarp mūsų valstybių, sakė Rusijos prezidentas.

Prieš paskyrimą į Rusiją R.Norkus ėjo Lietuvos nuolatinio atstovo prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pareigas.

Anksčiau diplomatas yra dirbęs įvairiuose Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų padaliniuose, taip pat Lietuvos atstovybėje JAV bei misijoje prie NATO.

Praėjusį mėnesį R.Norkus interviu BNS sakė, kad plėtojant santykius su Rusija, Lietuvai būtų neišmintinga žiūrėti vien į praeitį, Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvai būtina apsišarvuoti kantrybe, siekiant sutarimo istoriniais klausimais.

„Tenka pripažinti, pastaruoju metu yra pasirodę keletas tekstų apie Sovietų Sąjungos istoriją, kuriuose skelbiama netiesa apie kaimynines šalis – ne tik apie Lietuvą, bet tarp jų ir apie Lietuvą. Ko gero, nestebina šių tekstų turinys – juk Rusijoje, kaip ir kitose šalyse, egzistuoja įvairių radikalių judėjimų, įvairių nuomonių. Tačiau kelia nerimą tokių tekstų kilmė, kuri veda į oficialias institucijas“, – tuomet sakė diplomatas.

Jis taip pat minėjo, kad Maskvai dvišalėje darbotvarkėje nereikėtų eskaluoti klausimo dėl Lietuvos vykdomos energetinės reformos, kuriai prieštarauja „Gazprom“.

„Ilgalaikėje perspektyvoje reformos turbūt bus naudingos visoms pusėms. Tikrai nemanome, kad tokie klausimai galėtų būti veiksmingai išspręsti juos eskaluojant dvišaliuose santykiuose. Atvirkščiai, tam yra numatyti forumai, yra ES, Europos Komisija ir čia manau, kad mūsų pozicija ir toliau liks gana aiški. Tikėsimės, kad bendromis pajėgomis pavyks rasti bendrų sąlyčio taškų, kurie atves į tam tikrą geresnį ir dvišalio bendradarbiavimo susikalbėjimą, geresnę atmosferą“, – teigė R.Norkus.

Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje postas buvo neužimtas nuo praėjusių metų balandžio vidurio, kai tuometinis ambasadorius Antanas Vinkus buvo išrinktas Neringos meru.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min