Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 13d. 22:31 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 14d. 09:27

Rusijos propagandininkas Aleksandras Diukovas neįleistas į Lietuvą

Rusijos istorikai A.Vlasovas (kairėje) ir A.Diukovas savo darbuose aktyviai neigia Lietuvos okupacijos faktą.
LŽ nuotr. / Rusijos istorikai A.Vlasovas (kairėje) ir A.Diukovas savo darbuose aktyviai neigia Lietuvos okupacijos faktą.

Kremliaus propagandininkas Aleksandras Diukovas sulaikytas Lietuvos pasienio punkte Vilniaus oro uoste, praneša portalas rg.ru. Į Lietuvą jis neįleistas dėl to, kad yra įtrauktas į nepageidaujamų asmenų Šengeno erdvėje sąrašą. Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), A.Diukovas rytiniu reisu buvo išsiųstas atgal į Maskvą.

Šis rusų istorikas, kuris skleidžia Kremliaus propagandą, abejoja sovietų teroro nusikaltimais, 2012 metais Latvijoje buvo paskelbtas nepageidaujamu asmeniu. 

Tuomet Latvijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Janis Silinis teigė, kad Rusijos piliečiai A.Diukovas ir Vladimiras Simindėjus įtraukti į nepageidautinų asmenų sąrašus nenustatytam laikui. Jie taip pat įtraukti į Šengeno zonos šalių nepageidautinų asmenų sąrašą. A.Diukovas Latvijoje buvo apkaltintas istorijos klastojimu organizuojant parodą „Pavogta vaikystė“. 

9.27 val. Išlydėtas namo po nakties oro uoste

Ruso pateiktame pase buvo įklijuota pernai Italijos pareigūnų išduota galiojanti Šengeno viza, informavo VSAT.

Ruso pateiktame pase buvo įklijuota pernai Italijos pareigūnų išduota galiojanti Šengeno viza, informavo VSAT.

Vyrui surašytas šiais atvejais įprastas dokumentas – atsisakymas leisti atvykti į šalį. Tokiems užsieniečiams yra draudžiama išeiti už pasienio kontrolės punkto ribų. Naktį rusas praleido Vilniaus oro uoste esančioje specialioje neįleistų asmenų patalpoje.

Ketvirtadienio rytą pasieniečiai Rusijos pilietį palydėjo iki lėktuvo, skridusio reisu į Maskvą. Orlaivis iš Vilniaus oro uosto pakilo keliolika minučių po 5 valandos.

Norėjo kalbėti apie žydų naikinimą Lietuvoje

Kaip pranešė portalas rg.ru, A.Diukovas Vilniuje norėjo pristatyti knygą „Holokausto išvakarėse“. Kremliaus propagandistas skelbia, kad šioje knygoje jis pateikia duomenis, kaip lietuvių elitas ruošėsi naikinti žydus. 

Portalas skelbia, kad A.Diukovas, kuris bus išsiųstas atgal į Rusiją, apie sulaikymą informavo trumpąja žinute, vėliau jo telefonas buvo išjungtas. 

Šį faktą BNS patvirtino ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnai. „Jis nebuvo sulaikytas“, – informaciją BNS patikslino VSAT atstovas, plačiau atsisakęs komentuoti įvykį.

A.Diukovas anksčiau pagarsėjo skandalingais pareiškimais, kad prieš sovietų okupantus  kovojo tik nacistų agentai, jis teisina nekaltų civilių trėmimus į Sibirą, nepripažįsta J.Stalino nusikaltimų, be to, jis skleidžia nesąmones apie ukrainietišką nacionalizmą, lygina ukrainiečius su fašistais.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min