Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 17d. 10:55

Rusijos propagandos rezultatas: ryškus turistų srautų iš Rusijos mažėjimas

Turizmas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Turizmas
Nors tikslių duomenų apie turistų srautus antrąjį 2014 metų ketvirtį Lietuvos statistikos departamentas dar nepateikė, tiek Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, tiek Rusijos turistų mėgstamų Druskininkų meras Ričardas Malinauskas teigė, kad svečių iš minėtos šalies akivaizdžiai mažėja. Neabejojama, kad didžiausia įtaką svečių mažėjimui padarė geopolitinė įtampa ir Rusijoje skleidžiami neigiami gandai apie Lietuvą.

Sumažėjo maždaug 30 proc.

E.Šiškauskienė teigė, kad faktas, jog keliautojų iš Rusijos sumažėjo – neabejotinas. Tikslių skaičių Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė teigė dar nežinanti, bet spėjo, kad svečių iš Rusijos sumažėjo maždaug trečdaliu: „Tikslių rezultatų dar nėra, dabar galima kalbėti tik a priori, bet turistų iš Rusijos sumažėjo tikrai. Mažiau atvyksta ilgalaikių poilsiautojų, labiausiai tai pajusti turėtų Druskininkai.“ E.Šiškauskienė neabejojo, kad turizmo atstovai, dirbantys su Rusijos rinka, tikrai pajus nuostolį, ir retoriškai klausė, kas tai kompensuos. „Per televiziją vis kalbama, kad planuojama kompensuoti nuostolį sūrių ir mėsos perdirbėjams, pamaniau, gal ir turizmui reikėtų?“

Tikslių rezultatų dar nėra, dabar galima kalbėti tik a priori, bet turistų iš Rusijos sumažėjo tikrai, – teigė E.Šiškauskienė.

Priežasčių kodėl Rusijos turistai aplenkia Lietuvą, pasak E.Šiškauskienės, matyt, ne viena, bet svarbiausia, greičiausiai, tvyranti geopolitinė įtampa. „Priežasčių daug, bet dabartinė geopolitinė situacija, aišku, pagrindinė. Ir ta politika, kuri yra eskaluojama – neigiami atsiliepimai apie Lietuvą, ir pinigų devalvacija, ir tai, kad rusai nesiryžta eiti atostogų, nes nežino, kas bus toliau“, – vardijo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Žvalgytis kitų rinkų

E.Šiškauskienė tikino matanti tik vieną išeitį – kuo greičiau persiorientuoti ir dirbti su kitomis rinkomis: „Manau, kad mes turime skubiai pertvarkyti savo rinkodarą ir ieškoti kitų rinkų. Vienas iš potencialų – Skandinavija. Šios šalies gyventojai po truputį pradeda atrasti Lietuvą. Skandinavai yra turtingi turistai, juos daug kas domina – ir SPA, ir kultūra, ir kiti dalykai.“

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė neneigė, kad rusai ir baltarusiai Lietuvai naudingi turistai. E.Šiškauskienė išskyrė du turistų tipus: „Vieni atvažiuoja savaitgaliui apsipirkti, kiti – pailsėti. Rusijos turistai yra linkę išleisti pinigų – jie apsipirkinėja prabangiose parduotuvėse, valgo restoranuose.“ Moteris džiaugėsi, kad liko dar baltarusių rinka, kurios turistai taip pat dažnai atvažiuoja į Lietuvą pirkinių.

Nemažai sportininkų, asociacijų, kurios dažnai rengdavo stovyklas Druskininkuose, skambina ir klausia, ar pas jus ramu, ar niekas čia nemuš, nepuldinės ir pan., – pasakojo R.Malinauskas.

Turistai baiminasi dėl saugumo

Druskininkų meras visų pirma pasidžiaugė, kad kol kas bendras Druskininkus aplankančių turistų skaičius auga: „Naujausių statistinių duomenų dar neturiu, juos gausime tik po mėnesio, tačiau jei žiūrėtume pirmo metų ketvirčio duomenis – tai yra neblogai. Dabar bendras turistų srauto augimas yra 7 proc. Jei lygintume su kitais Europos kurortais, tai – neblogas rodiklis. Aišku, nepalyginsi su tuo, kaip buvo prieš porą metų, kai augimas siekdavo 17–20 proc.“

Vis dėlto R.Malinauskas neneigė, kad turistų iš Rusijos sumažėjimas – akivaizdus. Kol kas situacija stabilizuoja tai, kad padaugėjo svečių iš kitų šalių: „Jei kalbėtumėme konkrečiau, turistų iš Rusijos mažėjimas yra apie 13 proc., taip pat 7 proc. sumažėjo svečių iš Vokietijos. Bendras turistų iš užsienio augimas siekia 0,5 proc., svečių iš kitų Lietuvos miestų padaugėjo 10 proc.“ Druskininkų meras džiaugėsi, kad miestą dažniau aplanko svečiai iš Izraelio, Baltarusijos, Latvijos.

R.Malinauskas neabejojo, kad Rusijos turistų mažėjimą lėmė geopolitinė įtampa. Neigiamus gandus apie Lietuva, anot Druskininkų mero, patvirtina patys poilsiautojai: „Susiklosčiusi situacija tikrai veikia turizmą, tą girdime ir iš pačių žmonių, ir iš asociacijų, pavyzdžiui, sporto. Nemažai sportininkų, asociacijų, kurios dažnai rengdavo stovyklas Druskininkuose, skambina ir klausia, ar pas jus ramu, ar niekas čia nemuš, nepuldinės ir pan.“ Vis dėlto per pažįstamus asmenis, per kitus šaltinius žmonės įsitikina, kad čia ramu. Buvo sporto komandų, kurios tikrai abejojo, ar važiuos, tačiau Lietuvos sporto departamento ir kitų asociacijų dėka įsitikino, kad viskas gerai ir po kelių dienų jau atvyks į Druskininkus. R.Malinauskas pridūrė, kad situacija nėra visiškai kritinė, bet propagandos prieš Lietuvą įtaka tikrai jaučiama ir tai nėra gerai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min