Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos teismas areštuoto Lietuvos laivo bylą nagrinės penktadienį

„Jūros vilkas“
Žemės ūkio ministerijos nuotr. / „Jūros vilkas“
Šaltinis: BNS
0
A A

Kovą dėl mažesnio užstato laimėję Lietuvos laivo „Jūros vilkas“ savininkai sprendimą dėl jo mokėjimo priims sulaukę poslinkių administracinėje byloje, sako bendrovės advokatas.

Kaip BNS telefonu teigė laivo savininkų bendrovės „Arctic Fishing“ advokatas Vladimiras Odiagaila, pirmasis posėdis, kuriame bus nagrinėjamas laivo kapitono administracinis pažeidimas, Murmansko apylinkės teisme numatomas penktadienį.

Jis sakė manantis, kad sprendimas pirmajame posėdyje greičiausiai nebus priimtas, kadangi yra nemažai diskutuotinų klausimų, pagrindinis jų – tai, jog teritorija, kurioje buvo sulaikytas laivas, skirtingai traktuojama Rusijos ir Žvejybos Šiaurės Rytų Atlante komisijos (NEAFC).

Kalbėsime ir apie tai, kad net jei laivo kapitonas ir buvo išskirtinėje Rusijos ekonominėje zonoje, tai buvo skaičiavimai neteisingi, nuostolių skaičiavimai padidinti, nes tiek gyvasis krovinys nekainuoja.

„Viskas priklausys nuo to, kaip teismas priims mūsų argumentus. Kalbėsime ir apie tai, kad net jei laivo kapitonas ir buvo išskirtinėje Rusijos ekonominėje zonoje, tai buvo skaičiavimai neteisingi, nuostolių skaičiavimai padidinti, nes tiek gyvasis krovinys nekainuoja“, – sakė V.Odiagaila.

Advokatas taip pat tvirtino manantis, kad teismas neturėtų pažeidimo laikyti piktybiniu – blogiausiu atveju tai esą turėtų būti laikoma klaida, įvykusia dėl NEAFC, Rusijos ir Lietuvos skirtingai traktuojamos teritorijos.

Anot jo, kol kas laivo vadovai nėra priėmę sprendimo, ar dar kartą skųsti užstato dydį, kurį praėjusią savaitę teismas sumažino nuo 113 mln. rublių (7,4 mln. litų) iki 36,6 mln. rublių (2,4 mln. litų). Užstatui apskųsti esą terminas nėra numatytas, todėl pirmiausia bus laukiama sprendimo administracinėje byloje bei NEAFC bei Europos Sąjungos reakcijos į šį sprendimą.

„Kol kas jokio sprendimo dėl užstato apmokėjimo nėra priimta – ši savaitė mums bus lemiama“, – sakė advokatas.

Rugsėjį Rusija, Lietuvos teigimu, neteisėtai sulaikė žvejybos laivą „Jūrų vilkas“ ir nutempė jį į Murmansko uostą.

Advokatas taip pat tvirtino manantis, kad teismas neturėtų pažeidimo laikyti piktybiniu – blogiausiu atveju tai esą turėtų būti laikoma klaida, įvykusia dėl NEAFC, Rusijos ir Lietuvos skirtingai traktuojamos teritorijos.

Užsienio reikalų ministerija nurodė, kad teritorija, kurioje šis laivas vykdė žvejybą ir buvo sulaikytas, yra Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje, tačiau ši teritorija tuo pat metu administruojama NEAFC. Todėl laivas galėjo ten būti ir paisė komisijos taisyklių. Rusija teigia, kad Lietuvos laivas žvejyba užsiėmė neteisėtai.

Laivo kapitonas Lietuvos pilietis Aleksandras Gruško patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Šiuo metu „ Jūros vilkas“ yra Murmansko uosto reide.

Europos Sąjunga anksčiau pareikalavo Rusijos nedelsiant paleisti laivą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min