Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 23d. 13:58

Rusijos turistai lengviau gaus vizas į Lietuvą

Norintiems į Kanadą vykti be vizų, nuo sausio 1 dienos reikia turėti biometrinį pasą.
Photos.com / Vizos

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos ir Užsienio reikalų ministerija, siekdami aktyviau skatinti atvykstamąjį turizmą, surengė akredituotų kelionių organizatorių ir kelionių agentūrų apklausą. Apklausoje, kuri vyko šių metų vasario mėnesį, dalyvavo 91 turistinė įmonė, akredituota Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose Rusijos Federacijoje ir Baltarusijos Respublikoje.

Apklausose rezultatai parodė, kad daugiau nei pusė respondentų mano, jog turistų skaičius galėtų padidėti kompetentingoms institucijoms imantis kompleksinių veiksmų turizmo srityje, t.y. supaprastinus vizų išdavimo procedūras, platinant daugiau informacijos apie Lietuvą, didinant tiesioginių reisų skaičių į didžiuosius Lietuvos miestus ir kurortus, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Nagrinėtos respondentų anketos iš Maskvos, Sankt Peterburgo, Minsko, Gardino ir Kaliningrado. Daugiausiai anketų sulaukta iš kelionių organizatorių, dirbančių su Lietuva apie 10 metų. Anketų duomenimis, turistai iš Rusijos iš Baltarusijos į Lietuvą atvyksta dažniausiai 1-3 dienoms, poilsiaudami pajūryje praleidžia 7-14 dienų. Dažniausiai į Lietuvą vykstama ne didelėmis grupėmis, o su draugais ar šeima po 2-5 žmones. Iš transporto priemonių turistai renkasi autobusą ar automobilį, mėgsta keliauti traukiniu, o rečiausiai skrenda lėktuvu. Turistai iš Rusijos ir Baltarusijos mūsų šalyje labiausiai domisi SPA paslaugomis, kultūriniu-istoriniu turizmu, apsipirkimo Lietuvoje galimybėmis.

Ryškėjant tendencijai, kad dėl pasaulio ekonominės situacijos vis daugiau turistų renkasi ne tolimus kraštus, o kaimynines šalis, Nijolė Kliokienė, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė, išreiškė susirūpinimą, kaip bendromis jėgomis išlaikyti turistų srautus iš Rusijos. Šiuo tikslu š.m. vasario 17 d. Maskvoje surengtas anketų pristatymas ir apskritojo stalo diskusija, kurioje buvo tariamasi, kaip atsižvelgiant į esamą padėtį ir apklausos respondentų pastabas skatinti turistų srautus iš Rusijos. Diskusijoje, kurioje dalyvavo Turizmo departamento, Užsienio reikalų ministerijos, LR ambasados Rusijos Federacijoje, kurortų savivaldybių, Lietuvos turizmo informacijos centro Maskvoje bei kelionių agentūrų vadovai ir atstovai, nutarta sušvelninti vizų išdavimo Rusijos piliečiams reikalavimus.

Buvo nutarta supaprastinti vizų išdavimo tvarką asmenims, kurie kreipiasi per akredituotus kelionių organizatorius ir kelionių agentūras. Nuspręsta atsisakyti kai kurių dokumentų reikalavimo iš per turizmo agentūras besikreipiančių piliečių. Pateikus apmokėtos turistinės kelionės patvirtinimą, nebebus reikalaujama pažymos iš turisto darbovietės, bilietų kopijų bei viešbučio rezervaciją patvirtinančių dokumentų.

Dėl kitų galimų vizų išdavimo procedūrų supaprastinimų bus tariamasi artimiausiu metu.

Temos: 2 Rusija Turistai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min