Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 07, 07:50

Rusiškos kontrabandinės degtinės kelias siaurėja

Rusijoje vos ne dvigubai pabrangus alkoholiniams gėrimams, Lietuvoje baigiasi iš Kaliningrado srities pargabentų svaigalų nelegalios prekybos era. Mat pasipelnyti iš to tampa neįmanoma.
Buteliai
Buteliai / LŽnuotr.

Pasienio ir muitinės pareigūnai tikina iškart po Naujųjų pastebėję mažėjantį rusiško alkoholio vežėjų srautą – tų, kurie visai neseniai vos ne kasdien vykdavo į Kaliningrado sritį pigiai įsigyti svaigalų, kad brangiau parduotų juos Lietuvoje. Šio „versliuko“ atstovai patys prisipažįsta, jog rusiška degtinė jų kišenės jau nebepapildys, nes pabrango.

Svaigalų neparsivežė

Tik užvakar iš Kaliningrado srities sugrįžęs marijampolietis Juozas juokavo kalbėdamas su LŽ, kad lietuviai netrukus pamirš rusiško alkoholio skonį. „Anksčiau degtinės ten nusipirkdavau už 4–5 litus. Lietuvoje už butelį gaudavau po 10 litų. Pastarąjį kartą apsilankęs Kaliningrade įsitikinau, kad degtinė čia jau kainuoja 10 litų, todėl jos neparsivežiau“, – pasakojo vyriškis, jau gerą pusmetį gyvenantis iš kelionių į Kaliningrado sritį. Marijampolietis tikino, jog anksčiau kaskart parsiveždavęs tik porą butelių degtinės – tiek leidžia įstatymas.

Įkliūva retai

Tarp rusiško alkoholio vežiotojų netrūksta ir tikrų kontrabandininkų, nors jie į pareigūnų rankas įkliūva palyginti retai. „Per mėnesį visuose kelių į Kaliningrado sritį postuose konfiskuojamas vienas kitas butelis svaigalų“, – LŽ aiškino Valstybės sienos apsaugos tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus viršininko pavaduotojas Rokas Pukinskas.

Anksčiau degtinės ten nusipirkdavau už 4–5 litus. Lietuvoje už butelį gaudavau po 10 litų. Pastarąjį kartą apsilankęs Kaliningrade įsitikinau, kad degtinė čia jau kainuoja 10 litų, todėl jos neparsivežiau. Pasakojo vyriškis, jau gerą pusmetį gyvenantis iš kelionių į Kaliningrado sritį.

Tačiau po kelis butelius degtinės parvežančių tautiečių bent jau iki šiol buvo nemažai. Kad dabar padėtis keičiasi, LŽ tvirtino ir Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio posto viršininkas Zigmas Kriščiūnas. Pareigūnas vylėsi, jog gretimoje šalyje pabrangus alkoholiui jo vežiotojai iš viso atsisakys tokios praktikos. „Kol kas labai sunku prognozuoti, kaip bus, tačiau neatmesčiau galimybės, kad tokių keliautojų nebeliks“, – sakė Z.Kriščiūnas.

Anot jo, šiuo metu pagrindinis per postą pirmyn ir atgal zujančių lengvųjų automobilių krovinys yra degalai. Tiesa, jie gabenami mašinų bakuose, todėl – legaliai. Tiek benzino, tiek dyzelino vis dar apsimoka įsivežti iš Rusijos, nes abiejų valstybių degalinėse kainų skirtumas tebėra nenaudingas Lietuvai.

„Patogiau vykti parsivežti vien benzino ar dyzelino, nes nereikia sukiotis prekybos centruose. Degalinėje įsipylei degalų ir iš karto gali sukti namų link. Todėl jei pasienyje nėra eilių, kelionėje sugaišti vos keletą valandų“, – kalbėjo marijampolietis Algirdas.

Pasiūla dar yra

Nė vienas LŽ kalbintas kelionių į Kaliningrado sritį mėgėjas taip ir neišdavė, kur jie deda į Lietuvą pargabentus degalus, cigaretes ar alkoholinius gėrimus. Tik Juozas užsiminė, kad degtinę parduodavo, bet kam – nutylėjo. Jis teprasitarė, jog visas parsivežtas gėrybes platina tarp gerai pažįstamų žmonių. Kai kurie jų dar prieš vyro keliones pateikia konkrečių užsakymų.

Tačiau rasti, kur Marijampolėje nelegaliai prekiaujama rusišku dyzelinu, benzinu, degtine ar cigaretėmis, nesunku. Vienas iš prekybos degalais taškų seniai visiems žinomas – tai automobilių stovėjimo aikštelė R.Juknevičiaus gatvėje šalia turgavietės.

Aptikti nelegalių alkoholinių gėrimų taip pat nesunku – tam tikromis savaitės dienomis jų galima įsigyti šalia turgavietės V.Kudirkos gatvėje. Žinoma, tik iš po skverno. Buteliukais čia dažniausiai prekiauja moterys. Siūlančiųjų pigiau negu parduotuvėje pirkti svaigalų prie įėjimo į turgavietę buvo ir vakar.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato miesto policijos nuovados viršininkas Arvydas Magonitaitis LŽ prisipažino, kad į jų rankas tokie nelegalūs prekiautojai alkoholiniais gėrimais pakliūva retai. Kur kas daugiau sučiumpama pilstuko ir naminės degtinės gamintojų. „Susekti, kas ir kam parduoda rusiškus svaigalus, labai sunku“, – tikino policijos pareigūnas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min