Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2020 01 07

Rūšiuoti norintys Vilniaus rajono gyventojai liko it musę kandę: konteinerių jiems nėra

Vilniaus rajono Mažojoje Riešėje gyvenanti šeima stengiasi kasdien gyventi ekologiškai, tausoti gamtą, bet, kaip sako, neturi tam pakankamai galimybių. Priežastis, atrodytų, paradoksali, nes jiems tetrūksta rūšiavimo konteinerių. Atliekų rajone vežimu besirūpinanti savivaldybės įmonė „Nemenčinės komunalininkas“ teisinasi, kad konteinerių šiuo metu paprasčiausiai neturi.
Atliekų rūšiavimo konteineriai
Atliekų rūšiavimo konteineriai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Mažosios Riešės gyventoja, prašiusi neskelbti jos vardo ir pavardės, 15min teigė esanti priversta nuleisti rankas – gyventi kuo ekologiškiau ir tausoti gamtą bent jau kasdien rūšiuojant buitines atliekas nėra taip lengva, kaip galėtų atrodyti.

Nėra konteinerių

„Gyvename Mažojoje Riešėje individualiame name ir norime rūšiuoti šiukšles. Tačiau neturime tam galimybės, nes „Nemenčinės komunalininkas“ visuomet atrašo, kad konteinerių rūšiavimui neturi“, – teigė moteris.

Atsakymas, kurį gyventojai gauna iš minėtos įmonės, visada toks pats, koks skelbiamas ir „Nemenčinės komunalininko“ interneto puslapyje:

„Informuojame, kad šiuo metu Vilniaus rajono savivaldybės administracija rengia pakuočių atliekų surinkimo iš individualių namų kvartalų priemonių (konteinerių) pirkimą, nes dėl didelio poreikio konteinerių komplektai yra jau išdalyti. Kai konteinerius turėsime, informuosime.

Norime rūšiuoti šiukšles. Tačiau neturime tam galimybės, nes „Nemenčinės komunalininkas“ visuomet atrašo, kad konteinerių rūšiavimui neturi.

Primename, kad remiantis Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2016-12-22 sprendimu Nr. T3-513 patvirtintų Vilniaus rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių 61 p. individualių namų ūkiai gali papildomai naudotis pakuočių atliekų surinkimo kolektyvinių (bendrų) konteinerių aikštelėmis, stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėmis ir papildančiomis atliekų surinkimo sistemomis.“

„Gal vieša informacija padėtų žmonėms, norintiems rūšiuoti ir gyventi tvariau“, – kalbėjo moteris.

Išdalino 10 tūkstančių

Vilniaus rajono savivaldybė teisinasi, kad, vykdydama atliekų tvarkymo politiką, stengiasi gyventojams užtikrinti kuo palankesnes sąlygas individualiam atliekų tvarkymui. Siekiama, kad gyventojai kuo daugiau atliekų rūšiuotų, todėl konteinerių išdalinta tūkstančiai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atliekų rūšiavimo konteineriai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Atliekų rūšiavimo konteineriai

„Nuo 2017 metų pradžios Vilniaus rajone jau išdalinta 10,1 tūkst. vnt. rūšiavimo konteinerių komplektų. Komplektą sudaro 120 litrų talpos stiklinei pakuotei ir 240 litrų talpos pakuočių atliekų konteineriai. Rūšiavimo konteineriai yra dalijami nemokamai pagal iš anksto sudarytą sąrašą. Gyventojai, norintys rūšiuoti atliekas, turi pateikti prašymą“, – savo komentare aiškino Vilniaus rajono savivaldybės atstovai.

Jų teigimu, Vilniaus rajone yra daug norinčių naudotis rūšiavimo konteineriais, kadangi laiku mokantys rinkliavą ir tinkamai rūšiuojantys atliekas gyventojai moka trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį.

„Tai sudaro nuo 5 iki 45 eurų lengvatą per metus, priklausomai nuo konteinerio dydžio. Vilniaus rajono savivaldybės taryba tokį sprendimą priėmė siekdama skatinti gyventojus rūšiuoti atliekas, taip prisidedant prie ekologijos ir didesnio atliekų perdirbimo.

Tai sudaro nuo 5 iki 45 eurų lengvatą per metus, priklausomai nuo konteinerio dydžio.

„Nemenčinės komunalininko“ aptarnaujamoje teritorijoje rūšiavimo konteinerių komplektai gyventojams buvo išdalinti 2019 m. rugpjūtį. Kasdien gaunama po kelis naujus prašymus dėl rūšiavimo konteinerių suteikimo. Šiuo metu yra apie 1 000 laukiančiųjų“, – teigė savivaldybė.

Vis dėlto laukiantiems dar teks palaukti: šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros, t. y. analizuojami gauti potencialių tiekėjų pasiūlymai, jų atitiktis techninės specifikacijos bei kvalifikacijos reikalavimams. Planuojamas sutarties pasirašymo terminas – iki 2020 m. sausio pabaigos. Pagal pirkimo techninės specifikacijos sąlygas pirma konteinerių dalis UAB „Nemenčinės komunalininkas“ turėtų būti pristatyta po 2 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo. Vilniaus rajono gyventojams, pateikusiems prašymus gauti rūšiavimo konteinerius, konteinerių komplektai bus dalijami iškart juos gavus.

Anot savivaldybės, techninė specifikacija turi būti derinama su licencijuotomis atliekų tvarkymo organizacijomis (VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“) ir tik po suderinimo galima pradėti viešųjų pirkimų procedūras. Taip pat rūšiavimo konteinerių pirkimas gali būti inicijuojamas tik išdalinus visus prieš tai įsigytus konteinerius. Todėl jiems belieka atsiprašyti gyventojų dėl galimų nepatogumų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius