Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 11, 09:04

Rusnės gyventojai šaukiasi pagalbos

Dėl baigiančių užakti kai kurių Nemuno deltos upių žiočių artimiausias žiemos ar pavasario potvynis gali sukelti Rusnėje tragiškus padarinius, įsitikinę salos gyventojai.
Rusnė – vienintelis Lietuvos miestelis, įsikūręs saloje - Nemuno deltoje, tarp Atmatos ir Skirvytės upių.
Rusnė – vienintelis Lietuvos miestelis, įsikūręs saloje – Nemuno deltoje, tarp Atmatos ir Skirvytės upių. / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Rusnės seniūnijos bendruomenė „Rusnės sala“ parengė kreipimąsi į Šilutės rajono savivaldybės tarybą, Nemuno deltos regioninio parko direkciją, LR Aplinkos ministeriją ir Lietuvos Respublikos Seimą dėl kritinės padėties Nemuno deltos upėse. Anot bendruomenės pirmininko Raimondo Plikšnio, kreipimąsi jau pasirašė keli šimtai gyventojų.

„Šiuo metu upių žiotyse vandens lygis giliausiose vietose tesiekia 40 cm. Sutrikdyta žuvų migracija, vandens turizmas merdi, upės nyksta ir eroduoja. Artimiausias pavasarinis ar žiemos potvynis gali sukelti tragiškus pamario gyventojams padarinius. Stipresni vakarų ir šiaurės vakarų vėjai jau ir dabar sukelia neįprastus potvynius pakrantėse net vasaros metu“, – teigiama rusniškių kreipimesi.

Salos gyventojai prašo nedelsiant imtis neatidėliotinų priemonių, kad Nemuno deltos upės Skirvytė, Pakalnė ir Rusnaitė būtų tinkamai prižiūrimos, laiku būtų valomos jų žiotys.

„Dėl sutrikusios laivybos ir žuvų migracijos galime keikti valdžią nors ir visą gyvenimą. Tačiau prieš potvynius mes bejėgiai, – sakė telefonu „Rusnės salos“ bendruomenės pirmininkas R. Plikšnys, kuris per šiųmetį potvynį labiau už daugelį rusniškių patyrė vandens stichijos jėgą. – Todėl spausime visus savo Seimo narius, Nemuno deltos regioninio parko direkciją… Jeigu reikės, už savo pinigus atliksime žiočių batimetrinius (gylio) tyrimus, kad niekas nesakytų, jog kažką išsigalvojame“.

Tai jau ne pirmas rusniškių mėginimas įtikinti rajono ir šalies valdžią, kad Nemuno deltos upių žiotis reikia valyti. Prieš dvejus metus Rusnėje buvo surengtas susitikimas su žvejybos įmonių vadovais ir vandens turizmo verslininkais, į kurį buvo pakviestas ir Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijos Kelių skyriaus viršininkas Aurelijus Rimas.

Šilutiškiai valdžios vyrai tuomet tik iš pastarojo sužinojo, kad Pakalnės ir Rusnaitės upės jau seniai išbrauktos iš vidaus vandens kelių sąrašo, ir Vidaus vandens kelių direkcijai galvos dėl jų gylio neskauda. Todėl buvo nuspręsta siūlyti Šilutės r. savivaldybės tarybai priimti sprendimą dėl vietinės reikšmės vidaus vandens kelio statuso suteikimo Pakalnės ir Rusnaitės upėms.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Šilutės eta Žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min