Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 19d. 11:26

Rūstus ir šelmiškas metalinis pasaulis

Parodos atidarymo dieną apie savo kūrybą, joje svarbius akcentus papasakos pats jos autorius R.Inčirauskas.
Organizatorių nuotr. / Parodos atidarymo dieną apie savo kūrybą, joje svarbius akcentus papasakos pats jos autorius R.Inčirauskas.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose šiandien atidaroma Romualdo Inčirausko metalo plastikos ir medalių paroda „Durbė, Žalgiris ir dar kai kas“.

Šis projektas skirtas Žemaitijos krikšto 600-osioms metinėms ir autoriaus 60-mečio sukakčiai paminėti.

„Romualdo Inčirausko lietuvių metalo meno arenoje neįmanoma nepastebėti. Jei ne dėl monumentalių kūrinių viešosiose erdvėse – „Meška“ Telšių turgaus aikštėje ar bareljefais nuklotos Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros durų, monumentalių projektų, tai kad ir dėl medalių, padariusių įtaką daugeliui, ar tiesiog – dėl originalios skulptūrinės plastikos“, – teigė menotyrininkė Jurgita Ludavičienė.

„Pastovus ir sąžiningas, pasišaipantis pats iš savęs ir visų kitų, valdantis formą ir plokštumą Romualdas Inčirauskas kuria savo originalų – griežtą ir tvirtą, kartais rūstų, kartais šelmišką metalinį pasaulį“, – tęsia J.Ludavičienė.

Romualdas Inčirauskas žinomas kaip skulptorius, medalininkas, tapytojas. Jis baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, studijavo metalo plastiką Estijos dailės institute. Nuo 1979 metų dėsto Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultete. Nuo 1998-ųjų yra docentas, nuo 2010 metų – profesorius.

Parodos atidarymo dieną miestiečiai kviečiami kartu su menininku leisti į kelionę po metalo plastikos ir medalių slėpinių pasaulį. R.Inčirauskas papasakos apie darbus, ekspozicijos ašį – Žemaitijos krikštą.

Paroda atidaroma 18 val., ekspozicijos lankytojams ekskursija numatoma 19 val. Paroda veiks iki vasario 6 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min