TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų aljanso narys Klaipėdos taryboje Vladimiras Vlasovas: „Peticijos apie Klaipėdos prijungimą prie Rusijos autorius yra protiškai nesveikas“

Klaipėdos tarybos narys Vladimiras Vlasovas su žmona Irina
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos tarybos narys Vladimiras Vlasovas su žmona Irina
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos tarybos nariai, atstovaujantys daugiausia rusams rinkėjams, kliedesiais ir nesąmonėmis vadina internete pasirodžiusią peticiją, kurioje siūloma pasirašyti už Klaipėdos krašto prijungimą prie Rusijos. Pasak jų, Lietuva yra demokratinė valstybė, kurioje kyla smulkių nesutarimų dėl įvairių klausimų, taip pat ir tautinių mažumų problemų, tačiau jokia šalis neturi teisės kištis į mūsų vidaus reikalus.

Lietuvos rusų sąjungos ir Rusų aljanso nariai tvirtino nejaučiantys diskriminacijos ar teisių varžymo, o Rusijai nusprendus pasinaudoti tautinių mažumų korta savo agresijai pateisinti, jie nedvejodami stotų ginti Lietuvos.

Absurdiška idėja

Apie kokią diskriminaciją mes iš viso galim kalbėti? Jos tikrai nėra, – sakė V.Vlasovas.

Rusų aljanso partijos atstovas Klaipėdos savivaldybėje Vladimiras Vlasovas 15min.lt teigė, jog psichiškai sveikas žmogus negalėtų kelti klausimo apie dalies Lietuvos prijungimą prie kitos valstybės.

„Tai absurdas, kas tokios peticijos autorius? Galit drąsiai rašyti, kad tokią peticiją sugalvojęs žmogus yra protiškai nesveikas“, – sakė politikas.


Pasak jo, Klaipėdos rusams nėra pagrindo skųstis, o ir tokių besiskundžiančių žmonių reiktų labai ilgai ieškoti: „Aš Lietuvoje jaučiuosi labai patogiai. Klaipėdoje gyvenu nuo 1946 metų. Man septyniasdešimt metų. Vis dar dirbu, esu Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas. Apie kokią diskriminaciją mes iš viso galime kalbėti? Jos tikrai nėra.“

Dirba provokatoriai

Kasdieniame bendravime nejaučiu atskirties dėl to, kad esu rusas. Aš ir mano šeima kalbėdami apie Lietuvą sakome mes. Esam šios šalies piliečiai, klaipėdiečiai, – teigė J.Šeršniovas.

Lietuvos rusų sąjungos ir Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Jurijus Šeršniovas 15min.lt teigė, jog tokiomis informacinėmis provokacijomis bandoma kelti tautinę nesantaiką.

„Net toks klausimas kelia juoką. Jeigu ir turime problemų, tai jas tikrai sugebėsime išspręsti patys. Manau, kad yra provokatorių, kurie daro viską, kad kiršintų žmones. Tai aiškiai matosi paskaičius komentarus internete. Specialiai pateikiama jautri informacija – spaudžiami skausmingiausi taškai. Tai gali būti ir užsienio specialiosios tarnybos, bet ir mūsų politikai labai dažnai dėl visų bėdų kaltina Rusiją“, – sakė jis.

Politikas siūlė atsargiau vartoti žodį „rusai“, kai kalbama apie neigiamus dalykus Lietuvoje ar užsienio valstybėse: „Lietuva yra mano gimtinė. Blogai, kad iš viso naudojama sąvoka „rusai“, kai kalbama apie neigiamus dalykus. Problemų nėra. Kasdieniame bendravime nejaučiu atskirties dėl to, kad esu rusas. Aš ir mano šeima kalbėdami apie Lietuvą sakome mes. Esam šios šalies piliečiai, klaipėdiečiai.“

S.Jokužio nuotr./S.Jokužio fotografijos parodoje įamžinti ryškiausios Klaipėdos istorijos akimirkos.
S.Jokužio nuotr./S.Jokužio fotografijos parodoje įamžinti ryškiausios Klaipėdos istorijos akimirkos.

Pasak jo, Lietuvoje yra klausimų, kurie sprendžiami ne taip, kaip norėtų tautinės mažumos, tačiau visos problemos išsprendžiamos demokratiniu keliu.

„Man nepatinka, kad uždaromos rusų mokyklos ir mes stengiamės daryti viską, kad to nebūtų, bet apie kokią užsienio valstybių pagalbą čia galima kalbėti? Mums nereikia pagalbos jokios valstybės. Mums čia gyventi ir mes tarpusavyje susitarsime patys“, – dėstė tarybos narys.

Gintų Lietuvą

Paklaustas, ar Rusijos agresijos atvejų eitų ginti Lietuvos, J.Šeršniovas atsakė, kad apie tai jau yra galvojęs: „Galiu kalbėti už save, bet manau, kad taip galvoja ir daugelis Lietuvoje gimusių rusų. Mes gintume savo tėvynę. Ir aš pats tai daryčiau, tačiau ne šautuvu. Kitoje pusėje gali stovėti mano pusbrolis ar kitas giminaitis. Rinkčiausi kitus pasipriešinimo būdus.“

Galiu kalbėti už save, bet manau, kad taip galvoja ir daugelis Lietuvoje gimusių rusų. Mes gintume savo tėvynę.

Politikas sakė netikintis, kad tarp Rusijos ir Ukrainos galėtų kilti brolžudiškas karas.

„Brolis brolio nežudys. Ukrainoje krizė jau tęsiasi kelias savaites, bet šūvių nėra ir, manau, nebus. Santykiai tarp Ukrainos ir Rusijos labai artimi. Nesvarbu, ką įsakys Vladimiras Putinas ar Arsenijus Jaceniukas – rusai ir ukrainiečiai vieni kitų nežudys. Aš pats turiu giminaičių Donecke, mano tėvas gyvena Smolenske. Žinau situaciją ir neįsivaizduoju, kad ten pradėtų lietis kraujas“, – sakė Rusų sąjungos atstovas.

Rusijos įsikišimas negalimas

Lietuvoje vyksta demokratiniai rinkimai, esame laisva šalis, todėl kitos valstybės karinė agresija yra negalima, – dėstė V.Titovas.

Lietuvos rusų sąjungos atstovas Klaipėdos taryboje Viačeslavas Titovas 15min.lt nurodė, kad problemų yra, tačiau jos turi būti sprendžiamos demokratiniu keliu: „Neseniai buvo uždaryta Andrejaus Rubliovo mokykla, nebuvo priimtas mūsų partijos pasiūlymas įteisinti rusų kalbą Klaipėdoje, bet mes gyvenam demokratinėje valstybėje ir viską turim spręsti patys.“

Pasak jo, Lietuvos ir Ukrainos lyginti nereikėtų. Tačiau V.Titovas prasitarė pakartodamas Kremliaus propagandinę frazę, kad "Ukrainoje įvyko karinis perversmas".

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Generalinė repeticija prieš Vladimiro Putino inauguraciją
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Generalinė repeticija prieš Vladimiro Putino inauguraciją

Pasak jo, iš Rusijos negali būti jokios agresijos: „Mes galim diskutuoti ir turim ieškoti kompromiso dėl svarbių klausimų sprendimo, bet be kitos šalies įsikišimo. Manau, ir Rusija tai supranta. Kas vyksta Ukrainoje, yra kitas klausimas.“

Papildyta 15.05

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas viliasi: provokacija palaikymo nesulauks

Klaipėdos Vytautas Grubliauskas kreipėsi į prezidentę, premjerę, Seimo pirmininkę ir Valstybės saugumo departamentą, prašydamas atkreipti dėmesį į nesantaiką kurstančius išpuolius.

„Jaučiu pareigą priminti, jog nepaisant savo daugiatautės ir daugiakultūrės sudėties bei prigimties, Klaipėda buvo konstruktyvaus ir oraus ėjimo į Lietuvos Nepriklausomybę bastionas. Šiandien esame draugiškų santykių miestas, galintis būti pagarbaus bendravimo ir bendradarbiavimo su kitakalbiais bei kitataučiais pavyzdžiu kitiems“, – teigė Klaipėdos meras.

V.Grubliausko įsitikinimu, mėginimai provokaciniais veiksmais atsukti istorijos laikrodį atgal, bandymas priminti sudėtingas, bet uostamiesčio bendruomenės sėkmingai išmoktas istorijos pamokas bei kurstyti skirtingų tautinių grupių priešiškumą aiškai prieštarauja valstybės Konstitucijai ir sveikam protui.

„Klaipėdos bendruomenė randa konsensusą net pačiais kebliausiais, daugiausia viešų
diskusijų keliančiais klausimais. Todėl esu tikras, kad ilgalaikį konstruktyvaus bendravimo ir taikaus sugyvenimo įdirbį diskredituojantys protrūkiai čia palaikymo nesulauks“, – įsitikinęs uostamiesčio vadovas.

Meras lauktų rusų bendruomenės ir jai Klaipėdos miesto taryboje atstovaujančių
politinių partijų aiškiai išreikštos pozicijos šiuo aktualiu klausimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min