Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 5d. 17:25

Vilniaus tarybos narė Olga Gorškova savo rengiamą Rusų kultūros šventę apmoka vilniečių pinigais: „O koks čia nusikaltimas?“

Neoficialiai kalbama, kad vieno komiteto vadovės postas ruošiamas specialiai Olgai Gorškovai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Neoficialiai kalbama, kad vieno komiteto vadovės postas ruošiamas specialiai Olgai Gorškovai.

Sekmadienį vyksianti tradicinė Rusų kultūros šventė turėtų sutraukti tūkstančius vilniečių. Dalį jos išlaidų dengia ir Vilniaus miesto savivaldybė – skirti 26 tūkst. Lt įrangai. Tokiam sprendimui pritarė ir Vilniaus tarybos Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitetas, kuriam pirmininkauja Olga Gorškova, o ji yra ir šios šventės viena iš organizatorių. Tačiau O.Gorškova nemato čia jokio interesų konflikto.

Vilniaus savivaldybės teigimu, sekmadienį vyksiančio renginio organizatoriai yra Slavų gailestingumo fondas, viešoji įstaiga „Studija M“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyrius. Vilniaus tarybos narė O.Gorškova yra Slavų gailestingumo fondo vadovė, tad – viena šventės organizatorių.

„Čia ne mano renginys“

Tačiau tai jai netrukdė pačiai pritarti, kad Vilniaus savivaldybė skirtų pinigų šiai šventei. Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komiteto posėdžio protokolo išraše (posėdis vyko gegužės 7 dieną) rašoma, kad posėdyje dalyvavo 3 jo narės – O.Gorškova, kuri pirmininkavo posėdžiui ir yra komiteto pirmininkė, frakcijai „TAIP“ priklausanti Indrė Jakaitytė ir konservatorė Rasa Baškienė.

Kažkur figūruoja mano pavardė, bet tai ne mano šventė. Vienas žmogus tokio renginio padaryti negali. Aš kuruoju ir vieną, ir antrą, ir trečią renginį, ir ketvirtą, ir penktą kuruosiu, – aiškino O.Gorškova.

Iš viso komitetui priklauso penki tarybos nariai, tad dalyvaujant trims narėms kvorumas susidarė ir protokolo išraše užfiksuota, kad darbotvarkėje buvusiam klausimui dėl Rusų kultūros šventės finansavimo pritarta – nuspręsta siūlyti renginiui skirti 26 tūkst. Lt.

Paklausta, ar čia nėra interesų konflikto, kai pati sprendžia, ar skirti pinigų jos organizuojamam renginiui, O.Gorškova nusistebėjo – esą ji organizuoja daugybę renginių, tai negi dabar turėtų visus darbus mesti?

„Čia ne mano renginys. Čia organizuoja Vilniaus miesto rusų bendruomenė, yra organizatorių sąrašas, visuomeninių organizacijų atstovų sąrašas, kiekvienas atsakingas už svarbų dalyką. Supraskite, tai nėra mano renginys. Mes palaikėme ir birželio 1 dienos eitynes, gegužės 21 d. balsavome už pinigų skyrimą Tautinių bendrijų šventei. Kažkur figūruoja mano pavardė, bet tai ne mano šventė. Vienas žmogus tokio renginio padaryti negali. Aš kuruoju ir vieną, ir antrą, ir trečią renginį, ir ketvirtą, ir penktą kuruosiu“, – aiškino O.Gorškova.

Tarybos narė neįžvelgė šioje situacijoje jokio interesų konflikto, jokio nusikaltimo, nes kitu atveju jai tektų nuolat nusišalinti arba atsisakyti organizacinio darbo panašiuose renginiuose. Tačiau šįkart būtent jos pavardė yra po raštu, kuriuo Slavų gailestingumo fondas prašo Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Klimantavičiaus skirti renginiui finansavimą – 35 tūkst. Lt.

Svarstys Etikos komisijoje

Ne mažiau nustebusi buvo ir kita komiteto narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovė Rasa Baškienė.

Tačiau dėl kitko – 15min.lt ji pasakojo, kad posėdyje, kuriame priimtas sprendimas siūlyti skirti šventei pinigų, O.Gorškova nė žodžiu neužsiminė, jog prisideda prie organizavimo. Tad susipažinus su šventės programa pinigų skyrimui buvo vienbalsiai pritarta.

„Aš prisimenu tą momentą, kai svarstėme mes trise, aš nežinojau, kad ji yra organizatorė. O.Gorškova metų metais mini tą šventę, kad ten dalyvauja, bet net į galvą neatėjo, kad ji yra ir tiesioginė organizatorė. Ji labai drąsiai sėdėjo ir mes pritarėme bendru sutarimu“, – teigė R.Baškienė.

 O.Gorškova metų metais mini tą šventę, kad ten dalyvauja, bet net į galvą neatėjo, kad ji yra ir tiesioginė organizatorė, – teigė R.Baškienė.

Vilniaus tarybos narė pasiryžusi šio reikalo taip nepalikti – O.Gorškovos elgesį svarstys Vilniaus savivaldybės tarybos Etikos komisija.

„Tokių dalykų negali būti. Ponia Gorškova jau ne pirmą kartą bus svarstoma Etikos komisijoje ir mane stebina, kodėl ji vėl įlindo į tą pačią balą“, – kalbėjo R.Baškienė, neslėpdama nusistatymo, kad šitoje situacijoje jos kolegė turėjo nusišalinti svarstant tokį klausimą.

„Esu pati buvusi Tarnybinės etikos komisijos posėdyje, ėjau tik išrinkta Vilniaus tarybos nare paklausti dėl Totorių gatvės, kur pati gyvenu, barų ir kavinių reikalų, jeigu jie būtų svarstomi. Klausiau, kaip man elgtis, ir man patarė nusišalinti bet kuriuo atveju. O čia juk net nesvarstomi klausimai dėl pinigų, tik dėl viešosios tvarkos“, – piktinosi R.Baškienė.

Rusų kultūros šventė Vilniaus Vingio parke vyks sekmadienį, birželio 8 dieną. Pernai į šventę atėjo apie 15 tūkst. žmonių, tikimasi, kad šiemet jų bus panašiai tiek.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min