Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų propagandistai pasinaudojo ir ekspedicija „Misija Sibiras“

Grįžę „Misija Sibiras“ dalyviai susitiko su Dalia Grybauskaite
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Grįžę „Misija Sibiras“ dalyviai
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Vienas iš Rusijos televizijos kanalų tremtinių kapus bandančią išsaugoti „Misiją Sibiras“ pavertė turistais, besidominčiais Antrojo pasaulinio karo aukomis bei ateityje planuojančiais rengti misijas, kuriose būtų lenkiamasi sovietų karių kapams. Apžvalgininkų teigimu, taip Rusija toliau tęsia savo propagandinį karą.

Sibire transliuojantis Rusijos televizijos kanalas parodė reportažą, kuriame tremtinių kapus į Krasnojarsko kraštą atvykusią tvarkyti „Misiją Sibiras“ pavertė turistų grupe, besirūpinančia visai kitkuo.

Rusijos žurnalistė dykynes, kuriose nepakeliamą šaltį ir karštį kentė, badavo, nuo alinančio darbo mirė sovietams neįtikę nekalti Lietuvos vyrai, moterys ir vaikai vaizduoja kaip patrauklias vietas, pasinaudodama ekspedicijos vadovo draugiškais žodžiais.

Reportaže teigiama, kad ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas viliasi, jog ateityje jau bendros rusų – lietuvių grupės lankys Lietuvą ir kitas Europos valstybes, kurias, pasak reportažo, išlaisvino sovietų kariai nuo rudojo maro, kad nusilenktų sovietų karių kapams. Ruduoju maru vadinamas fašizmas. Arnoldas Fokas sako, kad tokią viltį išreiškė pati Rusijos žurnalistė.

„Mes kalbėjom, kad lietuviai gerbia tiek  žuvusius Lietuvoje, tiek lietuvius tremtinius, o Rusija taip pat atvažiuoja, tvarko Lietuvoje savo karių kapines. Vis tiek žurnalistas savo darbą darydamas parengs taip, kaip jam išeina ar kaip sugeba ir kokios reikia Rusijos visuomenei“, – mano „Misijos Sibiras 2014“ ekspedicijos vadovas A. Fokas.

Rengiantis misijai jaunuoliai tikrai galėtų išklausyti ir paskaitų apie tai, kas dabar vyksta tarp dviejų valstybių

Apžvalgininkas Aleksandras Matonis tvirtina, kad tai neabejotinai yra propagandinio karo dalis ir manipuliacija figuruoja kaip pagrindinis propagandos įrankis.

„Nelabai gerai rusiškai mokantys misijos dalyviai  bando pasakyti diplomatiškai, kad jiems patinka šis Sibiro kraštas, kuriame gausu gamtos grožybių“, – aiškina A. Matonis.

Pasak apžvalgininko, norint geriau paskleisti žinią apie „Misijos Sibiras“ tikrąjį tikslą, puikiai rusiškai turėtų kalbėti ne tik kelionių vadovai, nes jie važiuoja kaip mūsų valstybės ambasadoriai labai liūdnoje misijoje.

„Rengiantis misijai jaunuoliai tikrai galėtų išklausyti ir paskaitų apie tai, kas dabar vyksta tarp dviejų valstybių“, – mano A. Matonis. Tačiau projekto „Misijos Sibiras“ vadovai įvykio nesureikšmina ir nieko keisti neketina

„Nemanau, kad mes kažką keisim, nes nelabai kažkas tokio įvyko. Dalyviai, kaip organizatorius galiu pasakyt, yra visu 100 proc pasiruošę, svarbiausia, jie tiki, ką daro, nori išsaugoti mūsų tremtinių atminimą“, – tvirtina projekto „Misija Sibiras 2014“ vadovas Ignas Rusilas.

Pastaruoju metu Rusijos ar Rusijos finansuojamos televizijos vis dažniau bando savaip perrašyti Lietuvai svarbius ir skaudžius istorijos faktus ar dabarties įvykius. Specialistai ragino su tuo kovoti pirmiausia viešumu.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min