TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų sąjunga paminklą žymiam rusui ar matrioškai norėtų statyti Vilniaus centre (video)

Skulptūra Sereikišių parke
Kadras iš video / Matrioškos skulptūra esą pagyvintų Sereikiškių parką.
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos rusų sąjunga (LRS) paminklą žinomam rusų atstovui ar matrioškai norėtų statyti Vilniaus centre.

Atliekant apklausą, kam galėtų būti pastatytas paminklas Vilniuje, LRS teigimu, nuo sausio 17-osios internetu, telefonu, gatvėse, mokyklose apklausta apie 4 tūkst. žmonių.

Rezultatai kol kas nesikeičia – dauguma apklaustų Lietuvos rusų nuo pat rinkimų pradžios savo palankumą reiškia aktoriui, muzikantui, poetui Vladimirui Vysockiui.

Internete skelbiami apklausos rezultatai rodo, kad už jo kandidatūrą internete ir skrajutėse pasisakė 597 apklausos dalyviai, matrioškos – 485, caro Petro I – 420, karvedžio Michailo Kutuzovo – 370, aktoriaus, režisieriaus Sergejaus Bodrovo – 298 balsavusieji.

Antradienį BNS surengtoje spaudos konferencijoje LRS demonstravo, kuriose vietose galėtų būti pastatyti daugiausia balsų surenkantys paminklai.

V.Vysockio atminimas esą galėtų būti įamžintas Pilies gatvėje, mėgstamoje menininkų, caro Petro I – Muzikos ir teatro akademijos kieme, kadangi buvusiuose Sluškų rūmuose caras apsistodavo viešėdamas Lietuvoje. Tuo metu matrioškos skulptūra esą pagyvintų Sereikiškių parką.

Apklausa dar vyks iki vasario 13-osios. Tuomet, kaip žada LRS, bus renkami parašai už paminklo statymą ir dar vasarį bus kreipiamasi į sostinės savivaldybę dėl leidimo.

Tačiau sąjungos atstovai aiškina, kad nebūtinai sostinėje gali atsirasti vienam iš jų pasiūlytų kandidatų skirtas paminklas.

Antradienį BNS surengtoje spaudos konferencijoje LRS demonstravo, kuriose vietose galėtų būti pastatyti daugiausia balsų surenkantys paminklai.

Anot LRS atstovo Romualdo Žukovskio, apklausos dalyviai gali pateikti ir savo pasiūlymus, į kuriuos esą taip pat gali būti atsižvelgta: „Jei matysime, kad bus labai gerų pasiūlymų, kodėl negalime daryti ir toliau tokios gražios iniciatyvos“.

LRS teigia, kad reprezentatyvi apklausa kainuotų per brangiai, be to, sako norinti išgirsti daugiausia rusakalbių nuomonę, nors apklausoje gali dalyvauti ne tik rusai ar rusakalbiai.

„Mes atstovaujame rusų tautybės ar rusakalbiams žmonėms, kurie tokį norą išreiškia. (...) Tai yra iniciatyva, ir toks pasiūlymas, kai agentūra, sociologai, kainuoja didžiulius pinigus. Mes dabar išleisime pinigų tam, ką galime paskui panaudoti pačiai statybai, be to, čia yra žmonės, kurie patys nori sutvarkyti. Paskui žiūrėsime, kaip tą apiforminsime“, – teigia LRS atstovė Larisa Dmitrijeva.

LRS teigimu, esą paminklas būtų statomas iš Lietuvos tautinių mažumų lėšų, naudojantis Lietuvos valdžios ar Europos Sąjungos parama.

„Lietuvoje tautinės mažumos turi savo programų, Vyriausybė ir valstybė tikrai remia tas programas. (...) Yra ir Europos pinigų, kurie numatyti tautinių mažumų visoje Europoje identitetui bei kultūrai palaikyti, yra galimybės ten kreiptis. Vilniaus miesto savivaldybėje tautinių mažumų irgi yra įvairių programų, kurios palaiko bendruomenes“, – kalbėjo L.Dmitrijeva.

Rusų sąjunga pripažįsta, kad Vilniuje yra įamžintas ne vieno rusų atstovo atminimas, ji taip pat siekia skirti lėšų A.Puškino literatūros muziejui, A.Sacharovo skverui sutvarkyti. Tačiau, LRS teigimu, Lietuvos rusams reikia dar vieno paminklo.

„Norėtųsi praplėsti asmenybių ar reiškinių (ratą – BNS), nes Vilniuje šimtmečiais gyvena rusų tautybės žmonių, kurie nori įamžinti savo kultūrą, identitetą. (...) Mūsų statistiniais duomenimis, Vilniuje yra 12 proc. rusų tautybės žmonių, bet rusakalbių yra žymiai daugiau“, – teigė L.Dmitrijeva.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 161,7 tūkst. rusų tautybės žmonių.

VIDEO: Kur Vilniuje stovės paminklas žymiai rusų asmenybei ar simboliui?
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paminklas
Parašykite atsiliepimą apie 15min