Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų sąjungos paminklo rinkimuose pirmauja Vladimiras Vysockis ir caras Petras I

Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos rusų sąjungai (LRS) paskelbus rinkimus, kam galėtų būti pastatytas paminklas Vilniuje, dauguma apklaustų Lietuvos rusų kol kas savo palankumą reiškia aktoriui, muzikantui, poetui Vladimirui Vysockiui bei rusų carui Petrui I.

Internete skelbiami apklausos rezultatai rodo, kad už V.Vysockio kandidatūrą balsavo 30 proc., arba 60, apklausos dalyvių. Petras I surinko 24 proc., arba 48 balsus.

LRS pasiūlytam aktoriui, režisieriui Sergejui Bodrovui balsus atidavė 14 proc., arba 29 respondentai, rusų karvedžiui Michailui Kutuzovui – 13 proc., arba 27 balsavusieji.

Mažiausiai balsų kol kas surenka rusiškas suvenyras – matrioška (13 proc., arba 26 balsai), skelbia LRS.

Kaip kitus kandidatus, kurių atminimas galėtų būti įamžintas paminklu, apklausti gyventojai yra pasiūlę ir carienę Jekateriną II, režisierių Andrejų Tarkovskį, istoriką Levą Karsaviną, žmogaus teisių aktyvistą Andrejų Sacharovą, rašytoją ir disidentą Aleksandrą Solženyciną.

Partija aiškina, kad Petras I su Lietuva susijęs tuo, jog „Vilniuje krikštijo A.Puškino protėvį Hanibalą“, o V.Vysockį ir S.Bodrovą reikėtų pagerbti paminklais todėl, kad jie turi daug gerbėjų Lietuvoje.

Karvedžio M.Kutuzovo atminimas, anot LRS, turėtų būti įamžintas paminklu dėl to, kad jis pasižymėjo apgynęs Rusiją nuo Napoleono kariuomenės.

Anot LRS, esą paminklas būtų statomas iš Lietuvos tautinių mažumų lėšų.

Balsavimas už paminklą LRS tinklalapyje truks dvi savaites – iki sausio 31-osios. Taip pat bus vykdomos viešos apklausos Vilniaus mokyklose, miesto gatvėse. Tuomet balsai bus sumuojami, renkami parašai už paminklo pastatymą ir kreipiamasi į Vilniaus savivaldybę dėl leidimo.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 161,7 tūkst. rusų tautybės žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min