Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 24d. 14:20

Rygoje politikai priėmė pareiškimą dėl Rusijos primestos sutarties Gruzijos Abchazijos regionui

Baltijos asamblejos prezidiumo susitikimas Rygoje
M. L. Jurkane nuotr. / Baltijos asamblejos prezidiumo susitikimas Rygoje

Rygoje Baltijos Asamblėjos Prezidiumas priėmė bendrą pareiškimą dėl Rusijos parengtos ir primestos vadinamosios „Aljanso ir integracijos sutarties“ su Gruzijos Abchazijos regionu.

Baltijos Asamblėjos, Šiaures Tarybos, Beniliukso parlamento, Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidziano ir Moldovos (GUAM) Parlamentines Asamblėjos ir Višegrado šalių atstovų pirmadienį susitikime Rygoje pasirašė priimė bendrą pareiškimą „Dėl Rusijos Federacijos pasiūlymo dėl vadinamosios „Aljanso ir integracijos sutarties“ projekto“.

Susitikime dalyvauja Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkė Giedrė Purvaneckiene ir jos pavaduotojas Rytas Kupčinskas. 

Pareiškime rašoma, kad Baltijos Asamblėja reiškia susirūpinimą dėl Rusijos parengtos ir primestos vadinamosios „Aljanso ir integracijos sutarties“ su Gruzijos Abchazijos regionu. Asamblėja pabrėžia, kad visapusiškai remia Gruzijos suverenitetą ir teritorijos vientisumą tarptautiniu mastu pripažintoje šalies teritorijoje.

Baltijos Asamblėja savo pareiškimu ragina Rusijos Federaciją nutraukti provokacijas prieš Gruziją, atšaukti vadinamosios „sutarties“ projektą ir vykdyti įsipareigojimus, pasirašytus pagal 2008 m. rugpjūčio 12 d. paliaubų susitarimą ir tolesnes 2008 m. rugsėjo 8 d. įgyvendinimo priemones.

Sutartimis buvo įsipareigota konstruktyviai dalyvauti tarptautinėse Ženevos diskusijose ir leisti Europos Sąjungos stebėsenos misijai Gruzijoje (EUMM) laisvai patekti į Gruzijos Abchazijos ir Chinvalio (Pietų Osetijos) regionus. Be to, reikalaujama leisti į šiuos regionus netrukdomai patekti humanitarinėms organizacijoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min