Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ryškėja iškeldinimo kontūrai

Lypkių gyventojus norima iškeldinti dėl Laisvosios ekonominės zonos plėtros.
15min nuotr. / Lypkių gyventojus norima iškeldinti dėl Laisvosios ekonominės zonos plėtros.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugelį metų neišsprendžiama Lypkių gyventojų iškeldinimo iš Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos problema pagaliau pajudėjo į priekį.

Prieš kelias dienas dingo teisinės kliūtys gauti paramą šiam projektui įgyvendinti. Anot Klaipėdos vicemerės Juditos Simonavičiūtės, Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnyba teismui buvo apskundusi tarybos sprendimą ir taip savivaldybė negalėjo pasirašyti naujos sutarties su bendrove „Klaipėdos energija“.

Sprendimas buvo papildytas specialiu memorandumu, kuriame tiksliau išaiškintos sąvokos, ir neliko vietos įvarioms interpretacijoms. Taip buvo pasiektas susitarimas su Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnyba ir atsisakyta tolesnio bylinėjimosi.

„Artimiausiomis dienomis bus pasirašyta sutartis su „Klaipėdos energija“, kuri atvers galimybę kitai sutarčiai – su termofikacinę elektrinę Laisvojoje ekonominėje zonoje ketinančia statyti bendrove „Fortum Heat Lietuva“. Taip gyventojams iškeldinti gautume 9 milijonus litų“, – teigė J.Simonavičiūtė.

Ketinimui pasirašyti trišalę sutartį jau šią savaitę turėtų pritarti Vyriausybė.

Dar pustrečio milijono litų turėtų būti skirta iš Laisvosios ekonominės zonos plėtrai skirto projekto, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Vasario mėnesį turėtų būti tvirtinamos lėšos iš privatizavimo fondo – apie 3–4 mln. Lt.

Visas procesas būtų baigtas per šių metų pirmąjį ketvirtį, pavasarį lypkiškius jau gali pasiekti pinigai, skirti jiems iškeldinti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min