Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 9d. 07:30

Ryškėja „Memelio miesto“ kontūrai

„Memelio miesto“ atstovai D.Anužis (k.) ir M.Žilinskas pristatė projektinius pasiūlymus.
G.Kubiliūtės nuotr. / „Memelio miesto“ atstovai D.Anužis (k.) ir M.Žilinskas pristatė projektinius pasiūlymus.

Aiškėja Klaipėdoje prie marių planuojamo įgyvendinti projekto „Memelio miestas“ vizija.

Siūlymus, kaip atgaivinti teritoriją buvusioje laivų remonto bendrovės „Laivitė“ vietoje, pateikė šeši kolektyvai iš Lietuvos bei užsienio. Kaip teigė „Memelio miesto“ generalinis direktorius Darius Anužis, iš detaliojo planavimo tarptautinio konkurso išrinkti du geriausi pasiūlymai. Vienas projektas yra vilniečių, kitas – danų.

Idėjinių pasiūlymų maketai, kaip galėtų atrodyti teritorija prie Danės upės žiočių ir Kuršių marių, buvo demonstruojami Klaipėdos koncertų salėje. Tačiau, anot „Memelio miesto“ atstovų, nesulaukta didelio miestiečių susidomėjimo. Nuomonę išreiškė tik dešimt gyventojų. Labiausiai jie simpatizavo vilniečių projektui.

Anot „Memelio miesto“ valdybos pirmininko Mindaugo Žilinsko, kuris variantas laimės – vilniečių ar danų – paaiškės jau kitą savaitę.  Idėjiniai pasiūlymai dar bus tobulinami, kadangi sulaukta ir Klaipėdos architektų pastabų. „Kol kas tai yra tik bendros idėjos. Tai nėra vieno namo statybos, mes statysime kvartalą, kuris bus gyvas 24 valandas per parą“, – teigė D.Anužis.

Pasak „Memelio miesto“ valdybos pirmininko M.Žilinsko, projektavimas užtruks dar apie porą metų ir tada prasidės statybos. Prognozuojama, kad kvartalas galėtų „išdygti“ apie 2015 metus.
Šiandienos paskaičiavimais, statybos gali kainuoti apie 300 mln. litų. Pašnekovo teigimu, apie 25 proc. projekto sudarys gyvenamieji namai, o likusi dalis – pramogų, laisvalaikio vietos miestiečiams bei Klaipėdos svečiams. Čia žadama pastatyti viešbučius, restoranus, kazino, SPA centrus, naktinius klubus. Didelis dėmesys bus skiriamas kruizinei laivybai, mažųjų jachtų uostui, bus siekiama atgaivinti vandens taksi.

„Nors dabar sunkmetis, nemanome, kad tai rizikingas projektas. Esame optimistai ir tikime, kad 2015 metais jis taps realybe. Projektas atsipirks pardavus butus bei išnuomojus teritorijos dalis“, – teigė M.Žilinskas.
 

G.Kubiliūtės nuotr./Daugiausiai simpatijų sulaukė vilniečių projektas.
Organizatorių nuotr./Daugiausiai simpatijų sulaukė vilniečių projektas.

 

G.Kubiliūtės nuotr./Su vilniečiais konkuruoja danų projektas.
Organizatorių nuotr./Su vilniečiais konkuruoja danų projektas.

 

Temos: 1 Vytautas Anužis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min