Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rytų Lietuvoje elektros tiekimą liko atnaujinti mažiau nei 4 tūkstančiams

Po audros
15min.lt skaitytojo Voitecho A. nuotr. / Po audros
Šaltinis: 15min
0
A A

Rytinėje Lietuvos dalyje elektros energijos tiekimą Rytų skirstomieji tinklai (RST) vakar baigė atnaujinti visiems Panevėžio ir Utenos regionų gyventojams, teigiama pranešime spaudai.

Trečiadienį didžioji dalis Vilniaus ir Alytaus regionų gyventojų jau taip pat gali naudotis elektra. Varėnos rajone iš 9000 elektros tiekimo sutrikimus patyrusių vartotojų elektra atstatyta 5400 vartotojų, šiuo metu likusių be elektros skaičius siekia apie 3600. Trakų rajone elektros tiekimas atnaujintas apie 6300 vartotojų, liko atstatyti 190 gyventojų, Alytaus rajone elektros tiekimas atstatytas 2200 vartotojų, be elektros dar likę apie 200 vartotojų. Elektros tinklo atstatymo darbai Alytaus, Varėnos ir Trakų rajonuose intensyviai tęsiami pasitelkiant papildomas RST brigadas iš kitų regionų. Likusių be elektros vartotojų skaičius Varėnos rajone turėtų ženkliai mažėti ir dėl Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo tarnybos bei miškininkų teikiamos pagalbos valant medžiais užverstas elektros oro linijų trasas miškingose šio rajono vietovėse. Likusius gedimus Alytaus ir Trakų rajonuose planuojama užbaigti iki šios dienos pabaigos.

RST Alytaus regiono elektros tinklo direktoriaus Vito Blažausko, elektros tiekimas būtų atstatomas greičiau, jei būtų galima lengviau pasiekti visas pažeistas oro linijas. „Esame dėkingi Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo departamentui bei Alytaus ir Varėnos rajonų miškininkams, kurie vykdo medžiais užverstų kelių ir elektros trasų valymo darbus“, – sako V. Blažauskas. Skirtingai nei kituose regionuose, šios tarnybos Alytaus ir Varėnos rajonuose nuo pat pradžių geranoriškai ir aktyviai įsitraukė į gamtos stichijų padarinių šalinimą.

V. Blažausko teigimu, kitos priežastys, apsunkinančios elektros atstatymą – gedimų mastai ir jų pobūdis. „Varėnos rajone užvirtę medžiai suniokojo ištisas elektros oro linijų trasas, iš naujo atstatyti keliolikos kilometrų ilgio linijas, įtvirtinant naujas atramas, tiesiant laidus yra sudėtingas ir ilgiau trunkantis darbas, lyginant su kitokio pobūdžio tinklo gedimais“, – teigia keletą dešimtmečių energetikos srityje dirbantis V. Blažauskas.

„Pirmiausia stengiamės pašalinti gedimus tose teritorijose, kuriose yra daugiausia vartotojų – pradžioje atstatome aukštos įtampos linijas ir skirstymo įrenginius. Palaipsniui atliekame elektros energijos perjungimus iš artimiausių vietovių, kurios nebuvo stichijų pažeistos ar kurias galėjome greičiau suremontuoti“, – sako Alytaus regiono elektros tinklo vadovas.

„Suprantame, kad kiekvienam vartotojui elektra gyvybiškai būtina, todėl labai vertiname daugelio žmonių supratingumą, kantrybę, dėkojame jiems, kad esant avarinei elektros tinklo situacijai laikomasi saugaus elgesio reikalavimų“, – sako V. Blažauskas. „Darome viską, kas įmanoma, kad elektros tiekimas būtų atstatytas visiems gyventojams kuo greičiau. Jau ketvirta diena Varėnos rajone mūsų brigados šalindamos gedimus dirba kasdien po 16–18 valandų negailėdamos jėgų. Jei neprasidės naujos gamtos stichijos, planuojame iki šios savaitės galo pabaigti didžiausių gedimų pašalinimo darbus. Iš daugiau kaip 9000 elektros netekusių Varėnos vartotojų, elektros tiekimą jau atstatėme daugiau kaip 5400 klientų“, – teigia jis.

 

 

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min