2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 09 01

S.Čaplinskas: perduodant informacinę sistemą siekiama uždaryti ULAC

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas teigia, kad sprendimas iš šios įstaigos perkelti jos iki šiol valdytą Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą yra neatsakingas ir skubotas žingsnis siekiant uždaryti šį centrą.
Saulius Čaplinskas
Saulius Čaplinskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Įstaigos vadovas taip pat teigia, jog šitaip mėginama uždaryti patį ULAC.

„Tokiu būdu mūsų specialistai paprasčiausiai neturės darbinio įrankio. Kitaip sakant, centrą reikės uždaryti. Tai tokiu būdu ministras nori paprasčiausiai uždaryti ULAC“, – BNS antradienį kalbėjo S.Čaplinskas.

Anksčiau ministerija yra svarsčiusi, jog ULAC galėtų būti prijungiamas prie NVSC.

„Čia yra baisi avantiūra ir protekcija vieno centro, negalvojant apie Lietuvos gyventojų sveikatą“, – BNS sakė ULAC vadovas.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos parlamentaras Antanas Matulas antradienį pranešė kreipęsis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimo Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą iš ULAC perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

S.Čaplinskas BNS sakė, jog šį A. Verygos sprendimą teismui skundžia ir jo vadovaujama įstaiga.

Ar jie turi tam resursų – jie dabar sako, kad jau nebespėja atsekti visų kontaktų, susitvarkyti su COVID-19, neturi nei patirties, nei supratimo, kas čia yra per dalykas.

„Ir mes kreipėmės į teismą irgi dėl panašių dalykų“, – sakė jis.

S.Čaplinskas svarstė, ar laikas atlikti tokius pakeitimus tuo metu, kai NVSC visus pajėgumus sutelkęs situacijos dėl COVID-19 valdymui.

„Ar jie turi tam resursų – jie dabar sako, kad jau nebespėja atsekti visų kontaktų, susitvarkyti su COVID-19, neturi nei patirties, nei supratimo, kas čia yra per dalykas“, – kalbėjo ULAC vadovas.

Įstaigos vadovas pabrėžė, jog šioje informacinėje sistemoje registruojamos net 103 užkrečiamosios ligos.

S.Čaplinskas mano, kad skuba perduoti šią sistemą susijusi su ULAC parengtu jos atnaujinimo investiciniu projektu, kurio vertė 400 tūkst. eurų.

„Jeigu dabar yra parengtas projektas, kurį nutarta yra, kad jis turi būti finansuojamas ir parengia mūsų specialistai, žino, kaip jį įgyvendinti ir jau 10 metų ar kiek pas mus yra šita sistema, kurią sakome, kad reikia tobulinti, ir dabar staiga šitame fone, šioje situacijoje prireikė perkelti ją į kitą instituciją“, – kalbėjo jis.

Užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinė sistema yra skirta susieti užkrečiamąją ligą su asmeniui išskirtu sukėlėju ir tvarkyti duomenis apie asmenis, užsikrėtusius tam tikra užkrečiamąja liga, bei perduoti šią informaciją tarp skirtingų institucijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min