15min be reklamos
2023 02 03, 16:11

S.Kairys neabejoja Operos ir baleto teatro konkurso skaidrumu, laimėtojos kompetencija

Kultūros ministras Simonas Kairys neabejoja konkurso Lietuvos nacionalinio operos baleto teatro (LNOBT) vadovus skaidrumu, jį laimėjusios Laimos Vilimienės kompetencija.
Simonas Kairys
Simonas Kairys / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Neabejoju nei vienu komisijos nariu, neabejoju rezultatais, reikia gerbti ir įstatymą, ir žmogų, kuris laimėjo konkursą. (...) Ponia Laima Vilimienė laimėjo skaidriai ir teisingai“, – penktadienį žurnalistams sakė S.Kairys.

Lietuvos nacionalinio operos baleto teatro vadovo konkursą laimėjus L.Vilimienei, teatro kolektyvas paskelbė esantis sunerimęs dėl savo ateities. Kolektyvas teigė naujo vadovo atėjimą priimantys kaip visos komandos pralaimėjimą.

„Reaguodami į mus, teatro vadovybę, šokiravusią žinią apie naujojo vadovo poziciją laimėjusią kandidatę bei naujosios vadovės spaudoje pasirodžiusius pareiškimus, kad ji ateina su nauja komanda, kas reikštų mūsų atleidimą arba kaip visada buvo įprasta šių ateinančių žmonių darbo kultūroje, darbuotojų išengimą iš teatro grubaus mobingo būdu, norime išsakyti visuomenei savo poziciją“, – penktadienį paskelbė teatro darbuotojai, vėliau surengę spaudos konferenciją.

Kultūros ministras tvirtina, kad konkursas į LNOBT vadovus turėjo būti skelbiamas, nes pasibaigė ankstesniojo vadovo Jono Sakalausko penkerių metų kadencija.

„Su teatru visą laiką stovėjome vienoje barikadų pusėje ir šis klausimas nėra apie tai, kad mes kažko nevertinam ar kažkam prieštaraujam. Esamas vadovas nėra atleidžiamas, jam pasibaigė kadencija, su tokiomis sąlygomis žmonės ateina į konkursą, konkuruoja, nėra kažkokio automatinio būdo pratęsti vieno ar kito vadovo veiklą, skirtingai nei kitokio pobūdžio įstaigose“, – kalbėjo ministras.

Teatro darbuotojai penktadienio vakarą prie LNOBT taip pat ketina surengti akciją, performansą, imituodami teatro laidotuves.

Pati L.Vilimienė trumpame komentare BNS penktadienį tvirtino neminėjusi, jog sieks keisti komandą, ir žada įstaigoje ne „revoliuciją, o evoliuciją“.

„Tikrai to nesakiau (apie komandos pokyčius – BNS), ką minėjau, kad ateinu ne pokyčius daryti, ne revoliuciją, o evoliuciją“, – BNS sakė L.Vilimienė.

Ketvirtadienį LRT radijui interviu davusi naujoji teatro vadovė L.Vilimienė teigė turinti daug idėjų. Apie kolektyvo kaitą ji neužsiminė, tačiau teigė esanti numačiusi kandidatų į meno vadovo poziciją.

Konkursą laimėjusi L.Vilimienė nuo 2018 metų rugpjūčio vadovavo Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui. Prieš tai ji ilgus metus buvo LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotoja rinkodarai ir dirbo vadovaujant Gintautui Kėvišui, kuris buvo atleistas supainiojus viešuosius ir privačius interesus.

2017 metais Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) buvo nusprendusi, jog dešimt vadovaujančias pareigas tuo metu ėjusių LNOBT darbuotojų pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimą. Šia asmenys nustatyta tvarka ir terminais nedeklaravo privačių interesų. Tarp jų buvo ir L.Vilimienė.

J.Sakalauskas LNOBT direktoriaus postą taip pat užėmė prieš tai vadovavęs Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min