Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 22d. 15:16 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 22d. 16:08

S.Malinauskui – pretenzija iš „Karalienės Mortos mokyklos“ dėl melagingų teiginių

Skirmantas Malinauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Skirmantas Malinauskas

Reaguodama į premjero patarėjo Skirmanto Malinausko publikuotą komentarą, pavadinimu „Apie Gabrielių ir „Maximą“, UAB „Karalienės Mortos mokykla“ skelbia, kad jo tekstas menkina dalykinę reputaciją ir neatitinka tikrovės. Bendrovę atstovaujantis teisininkas paruošė pretenziją S.Malinauskui, kurioje prašoma ateityje „šios ir kitos tikrovės neatitinkančios informacijos apie mokyklą“ neskleisti visuomenės informavimo priemonėse.

Nesilaikant šio prašymo, UAB „Karalienės Mortos mokykla“ tikina įpareigosianti S.Malinauską paneigti tikrovės neatitinkančius teiginius.

„Tendencingai iškraipant informaciją ir sugretinant nebeaktualius ir nelygiareikšmius duomenis, siekiama skleisti gandus ir bandoma formuoti nuomonę, kad verslas veikia neetiškai.

Esame skaidri, atsakinga, jaunąją Lietuvos kartą ugdanti organizacija. Esame pagarbūs ir tolerantiški kitų nuomonei, tačiau netoleruojame neteisybės ir manipuliavimo“, – trečiadienį rašoma UAB „Karalienės Mortos mokyklos“, kurią valdo Seimo konservatoriaus Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė Austėja Landsbergienė, svetainėje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Austėja Landsbergienė ir Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Austėja Landsbergienė ir Gabrielius Landsbergis

Komentuojant S.Malinausko komentarą, priduriama, kad autorius „savo straipsniuose ir pasisakymuose tikslingai manipuliuoja duomenimis siekdamas formuoti neigiamą nuomonę apie mokyklą“.

Su pretenzijos tekstu ir viešuose šaltiniuose skelbiamos įmonės mokamų atlyginimų statistikos kopijomis galite susipažinti čia.

UAB „Karalienės Mortos mokykla“ ginčija tokius S.Malinausko tekste paskelbtus teiginius:

  • rengiant Straipsnį, publikuotą 2018-08-16, naudojami „Sodros“ 2017 m. sausio ir visų 2017 m. duomenys apie vidutinį UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojams mokamą atlyginimą, nors viešai prieinami ir vėlesnio laikotarpio duomenys, kurie absoliučiai paneigia teiginius, kad neva „vidutiniškai 2017 m. UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojai uždirbo 670,14 eurų „ant popieriaus“ arba apie 510 eurų „į rankas“. Kaip matyti iš viešai prieinamos informacijos, skelbiamos tiek www.atvira.sodra.lt, tiek www.rekvizitai.vz.lt (prašome žiūrėti pridedamus dokumentus) net ir vertinant visiems UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojams (t.y. įskaitant ir pagalbiniams darbuotojams, darbuotojams, kurie dirba ne pilnu etatu) mokamus atlyginimus, jų vidurkis 2018 m. vienam darbuotojui sudaro daugiau nei 800 eurų (bruto), ir jie yra ženkliai didesni už vidutinį darbo užmokestį mokamą analogiškų įmonių darbuotojams. Todėl Straipsnyje pasirinkti palyginimui 2017 m. sausio mėnesio duomenys, kai buvo galima gauti 2018 m. birželio mėnesio duomenis, rodo tendencingai iškreipiamą informaciją;

  • rengiant Straipsnį nebuvo išanalizuoti visi viešai prieinami duomenys, nebuvo kreipiamasi ar tikrinama informaciją, siekiant pateikti aktualią informaciją ir teisingus duomenis skaitytojui. Kaip minėta aukščiau, jau vien vadovaujantis viešai prieinamais aktualaus laikotarpio duomenimis matyti, kad darbuotojams mokamo atlyginimo vidurkis yra kur kas didesnis, nei nurodoma Straipsnyje. Taip pat pabrėžtina, kad šis skaičius apima ne tik mokytojus bet ir visus kitus darbuotojus. Tuo tarpu mokytojams mokamas atlyginimas yra ne mažesnis nei 1000 eurų (bruto), t.y. 2 kartus daugiau nei Jūsų pateikiami duomenys apie vidutinį mokytojams mokamą šalyje atlyginimą. Tačiau net nebuvo bandoma lyginti vienodus dalykus ar gauti duomenis apie pedagogų darbo užmokestį iš UAB Karalienės Mortos mokykla;

  • Straipsnyje tendencingai iškreipiama informacija, gretinant ir lyginant duomenis apie vidutinį mokytojams mokamą šalyje atlyginimą, jį sugretinant su vidutiniu UAB „Karalienės Mortos mokykla“ visiems darbuotojams (ne tik mokytojams) mokamo atlyginimo vidurkiu („Vidutiniškai 2017 m. UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojai uždirbo 670,14 eurų „ant popieriaus“ arba apie 510 eurų „į rankas“. Taip, tai ne tik mokytojų atlyginimai. <...> bet faktas kaip blynas – atlyginimų vidurkis tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikiančiose privačiose G. Landsbergio šeimos mokyklose yra būtent toks. Ir kitas faktas. 2017 m. spalio Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad vidutinis mokytojų atlyginimas tuo metu šalyje buvo 520 eurų į „rankas“. Į šį vidurkį patenka ir provincijos mokytojai, ir mokytojai, kurie dirba nepilnu krūviu“). Kadangi esate asmuo, kuris turi ilgametę žurnalistinės veiklos patirtį, puikiai suvokiate, kad nelygiareikšmių duomenų lyginimas (t.y. visų UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojų vidutinio atlyginimo ir tik mokytojų vidutinio atlyginimo valstybinėse mokyklose) visiškai neatitinka tikrovės ir todėl daro žalą UAB Karalienės Mortos mokykla dalykinei reputacijai;

  • Juo labiau, Straipsnyje pateikiami teiginiai, formuojantys neigiamą požiūrį į UAB Karalienės Mortos mokykla, jos vadovės Austėjos Landsbergienės šeimą, naudojant tokius žodžių junginius kaip „aiškus dviveidiškumas“. Šie subjektyvaus pobūdžio žodžių junginiai yra pateikiami kartu su tendencingai iškreipiama informacija apie pelną, kurį UAB Karalienės Mortos mokykla neva uždirba vadovės vyrui. Tokie nepagrįsti teiginiai yra paremti būtent aukščiau nurodytais teiginiais apie UAB Karalienės Mortos mokykla mokymo įstaigose mokamą atlyginimo vidurkį, kuris yra palygintas tikslingai iškreipiant jau aukščiau nurodytus duomenis. Atkreiptinas dėmesys, kad skirtingai nei subjektyvaus pobūdžio žodžių junginiai, tokie kaip „aiškus dviveidiškumas“, duomenys apie vidutinį darbo užmokestį UAB Karalienės Mortos mokykla ir vadovės vyrui neva uždirbamą pelną Straipsnyje jau yra pateikiami kaip objektyvūs faktai.

S.Malinauskas: nė vieno blogo žodžio neparašiau apie bendrovę

Apie tai, kad sulaukė pretenzijos iš UAB „Karalienės Mortos mokyklos“ S.Malinauskas paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“. Čia jis taip pat teigia nuo šiol nebematysiantis G. ir A.Landsbergių socialinio tinklo paskyrų – esą jį užblokavo.

„[Pretenzijoje] nurodoma, kad turėjau paklausti Austėjos, kokie yra atlyginimai jos ir Gabrieliaus valdomose mokyklose, o ne vadovautis oficialiais „Sodros“ duomenimis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas

Rimtai? Kas būtų, jei būčiau tai padaręs? Premjero patarėjas kišasi į privačios bendrovės veiklą!!! Ir kaip ta padaryti, kai dabar parašęs kelis klausimus vietoje atsakymų buvau užblokuotas? Čia toks noras bendrauti?

Atsakiau, kad tai vertinu kaip tiesioginį spaudimą ir kerštą bei net norėdamas nežinočiau, kaip tokį nurodymą vykdyti. Nė vieno blogo žodžio neparašiau apie bendrovę, kaip tik pagyriau labai pelningą verslo modelį, kalbėjau tik apie politiką ir partijos pirmininką, kuris yra viešas asmuo. Visus savo žodžius pagrindžiau skaičiais. Ateityje žadu elgtis lygiai taip pat, kad ir kokia tema pasisakyčiau“, – dėsto S.Malinauskas.

Jis tikina esantis spaudžiamas ne tik dėl „Karalienės Mortos mokyklos“, bet ir dėl G.Landsbergio uošvio, A.Landsbergienės tėvo istorijos, kurią jam teko nemažai komentuoti: „Ir visų kitų smulkmenų, kurias esu viešai įvardinęs – pvz., jo ryšių su „MG Baltic“, kuriuos bandė slėpti, melavo apie susitikimo skaičių ir t.t. Vėliau išlipo sausas iš vandens, nors už tą patį partijos konkurentai buvo šalinami.

Daugiau nesiplėsiu, viskas prisegta. Pasilieku ateičiai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min