Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 22d. 15:16 , atnaujinta: 2018 rugpjūčio 22d. 16:08

S.Malinauskui – pretenzija iš „Karalienės Mortos mokyklos“ dėl melagingų teiginių

Skirmantas Malinauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Skirmantas Malinauskas

Reaguodama į premjero patarėjo Skirmanto Malinausko publikuotą komentarą, pavadinimu „Apie Gabrielių ir „Maximą“, UAB „Karalienės Mortos mokykla“ skelbia, kad jo tekstas menkina dalykinę reputaciją ir neatitinka tikrovės. Bendrovę atstovaujantis teisininkas paruošė pretenziją S.Malinauskui, kurioje prašoma ateityje „šios ir kitos tikrovės neatitinkančios informacijos apie mokyklą“ neskleisti visuomenės informavimo priemonėse.

Nesilaikant šio prašymo, UAB „Karalienės Mortos mokykla“ tikina įpareigosianti S.Malinauską paneigti tikrovės neatitinkančius teiginius.

„Tendencingai iškraipant informaciją ir sugretinant nebeaktualius ir nelygiareikšmius duomenis, siekiama skleisti gandus ir bandoma formuoti nuomonę, kad verslas veikia neetiškai.

Esame skaidri, atsakinga, jaunąją Lietuvos kartą ugdanti organizacija. Esame pagarbūs ir tolerantiški kitų nuomonei, tačiau netoleruojame neteisybės ir manipuliavimo“, – trečiadienį rašoma UAB „Karalienės Mortos mokyklos“, kurią valdo Seimo konservatoriaus Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė Austėja Landsbergienė, svetainėje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Austėja Landsbergienė ir Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Austėja Landsbergienė ir Gabrielius Landsbergis

Komentuojant S.Malinausko komentarą, priduriama, kad autorius „savo straipsniuose ir pasisakymuose tikslingai manipuliuoja duomenimis siekdamas formuoti neigiamą nuomonę apie mokyklą“.

Su pretenzijos tekstu ir viešuose šaltiniuose skelbiamos įmonės mokamų atlyginimų statistikos kopijomis galite susipažinti čia.

UAB „Karalienės Mortos mokykla“ ginčija tokius S.Malinausko tekste paskelbtus teiginius:

  • rengiant Straipsnį, publikuotą 2018-08-16, naudojami „Sodros“ 2017 m. sausio ir visų 2017 m. duomenys apie vidutinį UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojams mokamą atlyginimą, nors viešai prieinami ir vėlesnio laikotarpio duomenys, kurie absoliučiai paneigia teiginius, kad neva „vidutiniškai 2017 m. UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojai uždirbo 670,14 eurų „ant popieriaus“ arba apie 510 eurų „į rankas“. Kaip matyti iš viešai prieinamos informacijos, skelbiamos tiek www.atvira.sodra.lt, tiek www.rekvizitai.vz.lt (prašome žiūrėti pridedamus dokumentus) net ir vertinant visiems UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojams (t.y. įskaitant ir pagalbiniams darbuotojams, darbuotojams, kurie dirba ne pilnu etatu) mokamus atlyginimus, jų vidurkis 2018 m. vienam darbuotojui sudaro daugiau nei 800 eurų (bruto), ir jie yra ženkliai didesni už vidutinį darbo užmokestį mokamą analogiškų įmonių darbuotojams. Todėl Straipsnyje pasirinkti palyginimui 2017 m. sausio mėnesio duomenys, kai buvo galima gauti 2018 m. birželio mėnesio duomenis, rodo tendencingai iškreipiamą informaciją;

  • rengiant Straipsnį nebuvo išanalizuoti visi viešai prieinami duomenys, nebuvo kreipiamasi ar tikrinama informaciją, siekiant pateikti aktualią informaciją ir teisingus duomenis skaitytojui. Kaip minėta aukščiau, jau vien vadovaujantis viešai prieinamais aktualaus laikotarpio duomenimis matyti, kad darbuotojams mokamo atlyginimo vidurkis yra kur kas didesnis, nei nurodoma Straipsnyje. Taip pat pabrėžtina, kad šis skaičius apima ne tik mokytojus bet ir visus kitus darbuotojus. Tuo tarpu mokytojams mokamas atlyginimas yra ne mažesnis nei 1000 eurų (bruto), t.y. 2 kartus daugiau nei Jūsų pateikiami duomenys apie vidutinį mokytojams mokamą šalyje atlyginimą. Tačiau net nebuvo bandoma lyginti vienodus dalykus ar gauti duomenis apie pedagogų darbo užmokestį iš UAB Karalienės Mortos mokykla;

  • Straipsnyje tendencingai iškreipiama informacija, gretinant ir lyginant duomenis apie vidutinį mokytojams mokamą šalyje atlyginimą, jį sugretinant su vidutiniu UAB „Karalienės Mortos mokykla“ visiems darbuotojams (ne tik mokytojams) mokamo atlyginimo vidurkiu („Vidutiniškai 2017 m. UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojai uždirbo 670,14 eurų „ant popieriaus“ arba apie 510 eurų „į rankas“. Taip, tai ne tik mokytojų atlyginimai. <...> bet faktas kaip blynas – atlyginimų vidurkis tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikiančiose privačiose G. Landsbergio šeimos mokyklose yra būtent toks. Ir kitas faktas. 2017 m. spalio Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad vidutinis mokytojų atlyginimas tuo metu šalyje buvo 520 eurų į „rankas“. Į šį vidurkį patenka ir provincijos mokytojai, ir mokytojai, kurie dirba nepilnu krūviu“). Kadangi esate asmuo, kuris turi ilgametę žurnalistinės veiklos patirtį, puikiai suvokiate, kad nelygiareikšmių duomenų lyginimas (t.y. visų UAB Karalienės Mortos mokykla darbuotojų vidutinio atlyginimo ir tik mokytojų vidutinio atlyginimo valstybinėse mokyklose) visiškai neatitinka tikrovės ir todėl daro žalą UAB Karalienės Mortos mokykla dalykinei reputacijai;

  • Juo labiau, Straipsnyje pateikiami teiginiai, formuojantys neigiamą požiūrį į UAB Karalienės Mortos mokykla, jos vadovės Austėjos Landsbergienės šeimą, naudojant tokius žodžių junginius kaip „aiškus dviveidiškumas“. Šie subjektyvaus pobūdžio žodžių junginiai yra pateikiami kartu su tendencingai iškreipiama informacija apie pelną, kurį UAB Karalienės Mortos mokykla neva uždirba vadovės vyrui. Tokie nepagrįsti teiginiai yra paremti būtent aukščiau nurodytais teiginiais apie UAB Karalienės Mortos mokykla mokymo įstaigose mokamą atlyginimo vidurkį, kuris yra palygintas tikslingai iškreipiant jau aukščiau nurodytus duomenis. Atkreiptinas dėmesys, kad skirtingai nei subjektyvaus pobūdžio žodžių junginiai, tokie kaip „aiškus dviveidiškumas“, duomenys apie vidutinį darbo užmokestį UAB Karalienės Mortos mokykla ir vadovės vyrui neva uždirbamą pelną Straipsnyje jau yra pateikiami kaip objektyvūs faktai.

S.Malinauskas: nė vieno blogo žodžio neparašiau apie bendrovę

Apie tai, kad sulaukė pretenzijos iš UAB „Karalienės Mortos mokyklos“ S.Malinauskas paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“. Čia jis taip pat teigia nuo šiol nebematysiantis G. ir A.Landsbergių socialinio tinklo paskyrų – esą jį užblokavo.

„[Pretenzijoje] nurodoma, kad turėjau paklausti Austėjos, kokie yra atlyginimai jos ir Gabrieliaus valdomose mokyklose, o ne vadovautis oficialiais „Sodros“ duomenimis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas

Rimtai? Kas būtų, jei būčiau tai padaręs? Premjero patarėjas kišasi į privačios bendrovės veiklą!!! Ir kaip ta padaryti, kai dabar parašęs kelis klausimus vietoje atsakymų buvau užblokuotas? Čia toks noras bendrauti?

Atsakiau, kad tai vertinu kaip tiesioginį spaudimą ir kerštą bei net norėdamas nežinočiau, kaip tokį nurodymą vykdyti. Nė vieno blogo žodžio neparašiau apie bendrovę, kaip tik pagyriau labai pelningą verslo modelį, kalbėjau tik apie politiką ir partijos pirmininką, kuris yra viešas asmuo. Visus savo žodžius pagrindžiau skaičiais. Ateityje žadu elgtis lygiai taip pat, kad ir kokia tema pasisakyčiau“, – dėsto S.Malinauskas.

Jis tikina esantis spaudžiamas ne tik dėl „Karalienės Mortos mokyklos“, bet ir dėl G.Landsbergio uošvio, A.Landsbergienės tėvo istorijos, kurią jam teko nemažai komentuoti: „Ir visų kitų smulkmenų, kurias esu viešai įvardinęs – pvz., jo ryšių su „MG Baltic“, kuriuos bandė slėpti, melavo apie susitikimo skaičių ir t.t. Vėliau išlipo sausas iš vandens, nors už tą patį partijos konkurentai buvo šalinami.

Daugiau nesiplėsiu, viskas prisegta. Pasilieku ateičiai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Vilniuje sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis V.Ivanovas

Interviu Tik 15min Kultūra

Legendinis britų komikas E.Izzardas: „Galime pakeisti pasaulį, ir šis amžius paskutinis, kai to galime imtis“

24sek

Domantas Sabonis – rezultatyviausias, bet „Pacers“ apmaudžiai krito paskutinę sekundę

„Eurolygos diena“: ar reikia nerimauti dėl atšipusių „Žalgirio“ ginklų prieš mačą su Eurolygos autsaideriais? (1/3)

Verslas

Ekonomistas: Lenkijos mažomis kainomis neperspjausime

N-18 Aktualu

Anglijoje išprievartautos ir nužudytos lietuvės tėvai: „Ji galėjo padaryti bet ką“

Verslas

Architektas G.Natkevičius – apie pakitusį „Mokslo salos“ projektą: tiršta architektūrinių nuotykių

Gyvenimas

Karpos – nusilpusio imuniteto ženklas: jų atsikratysite keliais paprastais būdais

Namie skaniausia. Kalėdinis viščiukas tabaka

Verslas

Kalėdų magija Klaipėdoje: smulkieji verslininkai džiaugsmą kuria nebyliai

Vardai

TV žvaigždės vyras A.Čelkis nuteistas dėl pagrobto milijono: „Aukščiausiajame Teisme teisybė bus atkurta“

Gazas

Ekspertai: kaip akių kontaktas gali išspręsti spūsčių problemas?

Sportas

Sporto žurnalistai išrinko metų pašnekovą, geriausias straipsnis – 15min

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: ką laimėjo mokytojai, kas didins mokesčius ir ką reklamuoja R.Karbauskis

Pasaulis kišenėje

5 žaviausi Europos miesteliai, kuriuose Kalėdos – tarsi iš pasakos

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Ridas Žirgulis

Vardai

Prieš metus prisipažinę, kad skiriasi, Giedrius Masalskis ir Asta Stašaitytė kreipėsi į teismą

Sportas

Anglijos lygos taurė – „Manchester City“ išsigelbėjo tik po baudinių serijos

Verslas

Italija gelbėjasi nuo ES sankcijų optimistiniais taupymo planais

24sek

„Barcelona“ krizė Eurolygoje – „Olympiakos“ pergalę nukalė N.Milutinovas

Naujienos

Vardai

Žinomų tėvų ir vaikų pietūs: danguje ragavo Baltijos šalių šefų 100-mečio proga sukurtų šedevrų

Gyvenimas

105 kv. metrų butas senamiestyje: interjero autorė sukūrė modernią klasiką

Gazas

Karas tarp susisiekimo ministro R.Masiulio ir kelininkų tęsiasi: ar nuo to pagerės kelių kokybė?

Aktualu

Th.Kleine-Brockhoffas: „Europai neįmanoma gyventi su D.Trumpu, bet ir išgyventi be JAV“

24sek

Chaotiškai į Vilnių atvykęs „Ryto“ naujokas atsivežė ambicingą pareiškimą

Gazas

Ekspertas: ar mobilieji telefonai kenkia pėsčiųjų saugumui?

Verslas

Tikrasis Lietuvos NT rinkos paveikslas – kurortai aktyvesni už didmiesčius

Sportas

„Celtic“ planus Marijampolėje jaukia vidinės rietenos ir traumos

Aktualu

Odos gamykloje Šiauliuose – avarija, į aplinką pateko nuotekos

24sek

„Prienų“ pokyčiai – naujas pavadinimas ir grandiozinis Lavrinovičių projektas

Aktualu

„MG Baltic“ kova dėl VSD atskleistos informacijos keliasi į Aukščiausiąjį Teismą

Verslas

Pirkėją papiktino dvi dienas dingęs televizorius – „Elektromarkt“ atsiprašė ir pinigus grąžino

Aktualu

TS-LKD prezidiumas vertins V.Ušacko veiksmus rengiantis prezidento rinkimams

Gazas

„Opel GT X Experimental“: lyg griaustinis iš giedro dangaus

Maistas

Tobulų lietinių receptas: tiks ir pietums, ir vakarienei

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ kompensacijas išmokėjo negaliojančiais čekiais

Kultūra

Skaitomiausių Lietuvos rašytojų TOP10

Vardai

Donaldo Trumpo slaptas planas: jei Melania pareikalautų skyrybų, deportuotų ją iš JAV

Gyvenimas

Kosmetologė apie odos jaunystę be skalpelio: „Geriau rinktis mažiau priemonių, bet intensyvesnių“

Verslas

Katedros aikštėje – galimybė išvysti „Huawei“ technologijų magiją

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min