2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 26 /14:54

S.Skvernelis: darbo laiko ribojimai barų ir restoranų labai nepalies, o su naktiniais klubais – kita kalba

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį paskelbė, kad klausimą dėl barų, restoranų ir naktinių klubų darbo laiko nuspręsta svarstyti vėliau. Anot premjero, sprendimas barams ir restoranams nebus skaudus, bet toks jis gali būti naktiniams klubams. Tačiau pirmiau ketinama išklausyti medikus, epidemiologus ir šio verslo atstovus.

Trečiadienį Vyriausybė buvo numačiusi svarstyti koronaviruso reguliavimo pakeitimus, tačiau, paprašius vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei, klausimas iš darbotvarkės buvo išbrauktas. Ministrė sakė, kad nespėta suderinti siūlymų.

Apie tai spaudos konferencijoje paklaustas S.Skvernelis aiškino, kad apskritai nebuvo pateikta siūlymų keisti dokumentą.

„Barų ir restoranų klausimai nesvarstyti šiandien – bus svarstomi vėliau“, – patikino jis.

Kokie ribojimai svarstomi, S.Skvernelis nedetalizavo.

„Restoranams, kavinėms darbo laiko ribojimas bus minimalus arba praktiškai jų nepalies, – sakė jis. – Kalbant dėl naktinių klubų, čia klausimas išties aštresnis. <...>. Iš tikrųjų užtikrinti saugias sąlygas, kalbant apie naktinius klubus, sunkiai įmanoma, ir tie sprendimai bus padaryti, kas liečia naktinius klubus.“

Premjero teigimu, šiuo klausimu dar ketinama diskutuoti: bus išklausyti ne tik epidemiologai ir medikai, bet ir naktinių klubų, restoranų verslo atstovai.

„Kad nebūtų, kad šiandien priimtas sprendimas, o rytoj jį reikia vykdyti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Nuo praėjusio penktadienio buvo įvestas reikalavimas dėvėti veido kaukes renginiuose, vykstančiuose atvirose ir uždarose erdvėse.

Kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose, jas nusiimti būtų galima tik valgant.

Trečiadienį premjeras taip pat sakė, kad įmanoma pakentėti ir be būtinų renginių.

„Jei nėra noro ar būdo išvengti, tiesiog tie renginiai ir žmonės juose turi būti maksimaliai saugūs“, – aiškino S.Skvernelis. Jis pridūrė, kad centralizuotų priemonių imtis neplanuojama, bet jei situacija keisis į blogąją pusę, gali tekti imtis priemonių.

Rekomendacijos mokslo metų pradžiai „pateiktos pakankamai seniai“

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kuri esą per vėlai pateikė rekomendacijas dėl mokslo metų pradžios.

„Matome iššūkių, ir vienas iš iššūkių – jo buvo galima tikrai palyginti lengvai išvengti, jeigu tai būtų pateikta anksčiau. Dabar atsitiko taip, kad, man atrodo, visi ramiai atostogavo – ir mokytojai, ir ministerija – ir rekomendacijos išėjo likus palyginus nedaug laiko iki mokslo metų pradžios ir dėl to dabar toks didelis subruzdimas ir, tiesą sakant, kaip visada mažoka laiko pasiruošti“, – žurnalistams trečiadienį sakė G.Nausėda, kurį cituoja BNS.

Apie tai paklaustas S.Skvernelis teigė, kad rekomendacijos buvo pateiktos pakankamai seniai, jos tobulinamos ir derinamos su mokytojų bendruomene.

„Nepamirškime, kad šią vasarą mokytojai atostogavo, kai kurie atostogavo trumpiau, bet rekomendacijos negalėjo būti pateikiamos birželio pradžioje, nes situacija keičiasi“, – teigė jis.

Premjeras tikino, kad niekas iki galo „nesukramtys“ už įstaigų administracijas.

TAIP PAT SKAITYKIYTE: Atnaujinti koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutai Lietuvoje: kas, kur, kada buvo?

VIDEO: S.Skvernelis apie koronavirusą: darbo laiko ribojimai barų ir restoranų labai nepalies, o su naktiniais klubais – kita kalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min