Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 3d. 10:12

S.Skvernelis: dėl tryliktosios pensijos turės spręsti nauja Vyriausybė

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Trečiadienį Vyriausybė planavo svarstyti išvadą dėl tryliktosios pensijos, bet to nusprendė nedaryti. Laikinai pareigas einantis premjeras Saulius Skvernelis sako, jog šį klausimą perleidžia naujai valdžiai.

„Paėmėm tokius sprendimus visus, kas susiję su kitų metų biudžetu, kadangi nebe mes jau jį grąžinsime – tikiuosi, kad nebe mes, nors terminai yra labai aiškiai nustatyti ir glausti, bet manau, kad sėkmingai bus suformuota Vyriausybė, – tai visi klausimai, kas susiję su biudžetu, su finansais, nauja Vyriausybė teiks, ir paliekam naujai Vyriausybei apsispręsti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams komentavo S.Skvernelis.

„Nelabai būtų dabar korektiška, jeigu mes pritartume, o po to Vyriausybei reikėtų atsukinėti tuos sprendimus, jeigu turės kitokią nuomonę“, – pridūrė S.Skvernelis.

Paklaustas, ar naujoji valdžia pritars tryliktosios pensijos įteisinimui, laikinai pareigas einantis premjeras svarstė, kad taip.

„Aš manau, kad pagal tą projektą, kuris yra pasiūlytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), ne absoliutus pritarimas, bet tobulinimas, tai tikrai yra diskusinis klausimas. Galima svarstyti ir galima tikėtis to.

Vėlgi, priklausys nuo bendro apsisprendimo, ką mato socialinėje plotmėje nauja Vyriausybė, bet kol kas programos neturime, tai nelabai gal galim ir kažką diskutuoti“, – komentavo S.Skvernelis.

Vyriausybė Seimui turėjo pateikti išvadą dėl siūlymo kartą per metus mokėti 200 eurų vadinamąją tryliktą pensiją, tačiau trečiadienį apsisprendė to nedaryti.

Išvados projektą rengė SADM. Ministerija iš esmės siūlė pritarti buvusių valdančiųjų iniciatyvai įteisinti tryliktą pensiją, tačiau pabrėžė, jog dabar „nėra galimybių prisiimti papildomų finansinių įsipareigojimų“ – išmoką siūlė pradėti mokėti ne nuo 2021, o nuo 2022 metų.

Ministerija taip pat siūlė diferencijuoti tryliktosios pensijos dydį pagal pajamas, susieti ją su infliacijos augimu bei numatyti aplinkybes, kada ši išmoka nebūtų mokama.

S.Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės nariai nebuvo drąsūs stoti į tryliktosios pensijos šalininkų gretas: finansų ministras Vilius Šapoka tikino, jog dabar šalis turi vengti ilgalaikių finansinių įsipareigojimų ir tokios pensijos kitų metų biudžete tikrai nebus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis neslėpė manantis, kad siūlymas mokėti tryliktą pensiją – rinkiminis žingsnis. Tokios pat pozicijos laikėsi ir tuometinė opozicija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min