Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 15:13

S.Skvernelis: Etikos komisijos išvada leidžia svarstyti NŽT vadovo atleidimą

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pasiūlius žemės ūkio ministrui apsispręsti, ar Nacionalinės žemės tarnybos vadovas Danielius Kuprys yra tinkamas eiti šias pareigas, premjeras Saulius Skvernelis sako, jog komisijos išvada – rimtas pagrindas svarstyti D.Kuprio atleidimą.

„Sau ir Vyriausybei keliu aukščiausius skaidrumo standartus. VTEK sprendimas, kuriame konstatuota, jog Danielius Kuprys supainiojo viešus ir privačius interesus, yra rimtas pagrindas svarstyti NŽT vadovo atleidimo klausimą. Šį sprendimą turės priimti žemės ūkio ministras“, – BNS atsiųstame komentare teigė S.Skvernelis.

„Valstybės institucijų vadovai dirba itin atsakingą darbą, todėl neturi kilti jokių abejonių dėl jų interesų derinimo. D.Kuprys, tapdamas NŽT vadovu, privalėjo atsisakyti visų papildomų veiklų, kurios sukurtų interesų konflikto situaciją, tačiau to nepadarė“, – pridūrė jis.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas BNS sakė, kad sprendimą dėl D.Kuprio likimo priims, susipažinęs su VTEK išvada, kurios jis dar nėra gavęs.

VTEK, trečiadienį išnagrinėjusi ŽŪM prašymą įvertinti D.Kuprio veiklą, pareiškė, kad nuolat kyla jo interesų konfliktas nuomojantis valstybinę žemę – jis nuomojasi sklypus 13-oje iš 50 NŽT padalinių prižiūrimų teritorijų.

Pasak VTEK atstovų, kai kurie klausimai dėl D.Kuprio tiesiogiai ar netiesiogiai nuomojamų sklypų yra dar neišspręsti, juos turės nagrinėti jam pavaldūs asmenys – komisijos nuomone, jie turėtų nusišalinti, tačiau tokiu atveju nebūtų kam nagrinėti D.Kuprio prašymų.

Vienu metu ūkininkaujantis ir NŽT vadovaujantis D.Kuprys nuomojasi maždaug 55,4 hektarus žemės iš valstybės skirtinguose regionuose, o jam tapus NŽT vadovu buvo baigti formuoti devyni žemės ūkio paskirties žemės sklypai nuomai.

D.Kuprys BNS anksčiau teigė, kad visus sklypus buvo išsinuomavęs prieš tapdamas NŽT vadovu, todėl nepadarė jokių pažeidimų. ŽŪM vadovai taip pat tvirtina, kad nuo pernai gegužės dirbdamas NŽT vadovu, jis iš valstybės neišsinuomojo naujų žemės sklypų.

ŽŪM patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad pirmosiomis vadovavimo dienomis D.Kuprys galėjo daryti poveikį NŽT Varėnos skyriaus vedėjui Alvydui Vencevičiui.

Delfi.lt vasarį skelbė, kad tuo metu, kai vyko tyrimas dėl D.Kuprio, NŽT Varėnos skyriaus vedėjas Alvydas Vencevičius savo vadovui pranešė, kad pagal jo prašymą Varėnos rajone, Sarapiniškėse dar 2012-ųjų spalį jam buvo suprojektuoti devyni 18,5 hektaro ploto žemės ūkio paskirties sklypai, dėl dviejų jų nuomos sutartys pasirašytos anksčiau, dar D.Kupriui nevadovaujant NŽT. Kaip portalui tvirtino A.Vencevičius, jis pasirašė sutartis ir dėl likusių septynių sklypų nuomos, bet parašo nepadėjo D. Kuprys.

ŽŪM šių metų pradžioje jau tyrė D. Kuprio veiklą, tačiau pažeidimų nerado. Vis dėlto pasirodžius informacijai, kad D. Kuprys galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, išsinuomodamas valstybinę žemę Varėnos rajone, kovo pradžioje VTEK rekomendavo tyrimą atnaujinti ir praplėsti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min