Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 16d. 14:54

Latvijos žiniasklaida sureagavo į netikslią S.Skvernelio citatą: „latviai – ne broliai“

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Latvijos žiniasklaida sureagavo į LRT paskelbtus premjero Sauliaus Skvernelio žodžius, esą latviai lietuviams – „ne broliai, o konkurentai“. Vėliau nacionalinio transliuotojo portalas patikslino Vyriausybės vadovo citatą apie Latviją.

Penktadienį lrt.lt paskelbė, kad tėvadienį pasiėmęs ir į Lazdijus agituoti išvykęs S.Skvernelis teigė, esą „latviai mums – ne broliai, o konkurentai daugelyje sričių“.

Į tokį pasisakymą greitai sureagavo Latvijos žiniasklaida: nacionalinį transliuotoją citavo tokie latvių portalai kaip jauns.lv ir la.lv.

Šeštadienį premjeras socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad susitikime su rinkėjais dalyvavęs lrt.lt žurnalistas „visuomenei pateikė tendencingą ir iškraipytą informaciją“.

„Tai nėra objektyvi ir nešališka žurnalistika. Tai bandymas mesti šešėlį man ir supriešinti kaimynines valstybes“, – rašo S.Skvernelis.

Pasak Vyriausybės vadovo, lietuviai ir latviai yra draugai, kaimynai, kuriuos sieja „labai glaudūs ryšiai, bendra istorija“.

„Tačiau kartu mes esame ir konkurentai: kalbant apie energetikos klausimus, jūrų uostus, krovinius, transportą. Su Latvija iki šiol nesusitarta dėl jūrų sienos demarkacijos. Tai klausimai, kurie turi būti sprendžiami aukščiausiu lygmeniu, ginant Lietuvos interesus“, – rašo premjeras.

Šeštadienį lrt.lt patikslino S.Skvernelio citatą.

„Latviai, estai, atrodo, visiškai būtų mūsų broliai, bet taip nėra. Jeigu kalbėti apie tą pačią Latviją, tai yra vienas iš mūsų didžiausių ekonomikos plotmėj konkurentų“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min