Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2019 05 30 /19:03

S.Skvernelis lieka premjeru, Seimo pirmininku bus „socialdarbietis“

Trijų partijų vadovų ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl koalicijos nurodyta, kad premjeru lieka Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas tenka Socialdemokratų darbo partijai.
Viktoras Pranckietis ir Saulius Skvernelis
Viktoras Pranckietis ir Saulius Skvernelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Dėl to, kad ministras pirmininkas yra Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininkas priklauso Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, yra susitarta“, – ketvirtadienį BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Šiuo metu Seimo pirmininko pareigas eina „valstiečių“ deleguotas atstovas Viktoras Pranckietis.

R.Karbauskis pareiškė, kad jis „elgiasi neadekvačiai“, ginčydamasis dėl savo galimybių likti poste.

„Kiekvienas save gerbiantis politikas turi suprasti, kad jis nėra paskiriamas amžinai, o paskiriamas, kol galioja koalicinis susitarimas, ir jis atstovauja valdančiajai daugumai“, – kalbėjo politikas.

„Valstiečių“ lyderis tvirtino, kad V.Pranckietis „taps juokingu bet kam, kas bent kažkiek domisi politika“.

„Jeigu jis galvoja, kad jam pavyks išsaugoti savo poziciją, pabandykim įsivaizduoti, kaip tai atrodys. (...) Jis tikrai neatstovaus valdančiajai daugumai. Tai būtų Seimo pirmininkas, kuris atstovauja pačiam sau“, – sakė R.Karbauskis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

V.Pranckietis ketvirtadienį stebėjosi, kodėl Seimo pirmininko pozicija yra įtraukiama į koalicines derybas, nes „tai yra statutinė pareigybė ir ta pareigybė renkama Seimo“, o ji gali būti diskutuojama parlamento darbo pradžioje.

Parlamento vadovas citavo Seimo statutą, kad pirmininkas renkamas ketverių metų kadencijai, o atstatydintas gali būti konkrečiais atvejais.

Ketvirtadienio pavakare BNS su Seimo pirmininku ir jo atstove spaudai susisiekti nepavyko.

Savo poziciją dėl V.Pranckiečio išreiškė ir opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Skaitome Žodžio Žmogaus „neisiu į koaliciją su teisiamomis partijomis“ memorandumą. Menka pastabėlė – Seimo pirmininkas atleidžiamas Seimo daugumai balsavimu pareiškus juo nepasitikėjimą, o ne trims seniūnams pasirašius susitarimą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Jei mano skaičiavimas tikslus, balsų šiandien galimoje koalicijoje yra 68, o ir neaišku, ar visi jie palaikytų nepasitikėjimą Pranckiečiu. Kad tik nereiktų po to vėl skelbti apie „laimėtus rinkimus“, – savo „Facebook“ tinkle rašė konservatorių lyderis.

R.Karbauskis teigė, kad susitarimas dėl premjero ir Seimo pirmininko pareigų yra numatytas ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl valdančiosios koalicijos tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“.

Pasak jo, S.Skvernelis artimiausiu metu pristatys šį memorandumą išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai, o šiam su valdančiosios daugumos principais sutikus, premjeras nesitrauktų iš pareigų.

S.Skvernelis teigė, kad penktadienį planuoja susitikti su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, su kuriuo tikisi taip pat sutarti dėl būsimosios koalicijos. Tačiau V.Tomaševskis BNS teigė, kad jo vadovaujama partija neskuba prisidėti prie valdančiosios daugumos formavimo.

Naujoje koalicinėje Vyriausybėje Lietuvos socialdemokratų darbo partija pretenduotų į tris ministrų portfelius, „Tvarka ir teisingumas“ – į du.

R.Karbauskis teigė, kad kol kas susitarta tik dėl premjero ir Seimo pirmininko pozicijų, o ministrų portfeliai ir Seimo komitetų pirmininkų pozicijos bus dalomos vėlesniuose derybų etapuose.

Koalicija su „valstiečiais“, „socialdarbiečiais“, „tvarkiečiais“ ir Lenkų rinkimų akcija Seime turėtų 77 balsus iš 141.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius